BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Lifestyle

Jepni fund mundimit dhe lodhjes! Përzierjen e këtyre dy përbërësve hidheni në kullues, duhen vetëm 5 minuta për të hequr plotësisht erën e pakëndshme

Jepni fund mundimit dhe lodhjes! Përzierjen e këtyre dy

Janë rezultat i llojeve të ndryshme të papastërtive në tuba që duhen “vritur” në mënyrë që të mos jeni të detyruar të thithni çdo ditë “erë” që nuk dëshironi.

Gjatë kësaj periudhe të ftohtë, kur lagështia nga kullimi është jashtë, ato mund të përhapin erëra të pakëndshme që janë të vështira për t’u përballuar.

Ato janë pronë e llojeve të ndryshme të papastërtive në tuba që duhen “vritur” në mënyrë që të mos detyroheni të thithni “aroma” që nuk dëshironi.

Kjo zakonisht ndodh në periudhat kur ka reshje, si në vjeshtë dhe dimër, ose në rastet kur pritet një ndryshim i papritur i motit.

Gjithçka që duhet të bëni është të hapni grilën për të filluar, është shumë e lehtë për t’u hequr.

Fillimisht kontrolloni nëse ka ndonjë gjë brenda që mund të ketë bllokuar këtë kanal dhe po shkakton erën. Nëse nuk është kështu, dhe zakonisht nuk është kështu, gjithçka që duhet të bëni është të derdhni një lëng të veçantë në këtë kullues përmes grilës.

Përbërësit e nevojshëm:

– 400 ml uthull

– 3 lugë sodë buke

– 5 litra ujë

Përgatitja:

Fillimisht hidhni sodë buke, dhe më pas shtoni pak uthull. Kujdes sepse do të ngecë. Mbulojeni pak dhe kujdes. Lëreni të veprojë për disa minuta, më pas hidheni në ujë.