BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë thirrje urgjente: Nëse ndiheni keq kërkoni ...

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton
x

Lifestyle

Jetojnë pa rregulla dhe të lirë, zbuloni se kush janë këto 4 shenjat e horoskopit

Jetojnë pa rregulla dhe të lirë, zbuloni se kush janë

Nëse ju shkon ndërmend ti kufizoni këto shenja, as mos e mendoni. Liria është mbiemri i tyre dhe nuk pranojnë të ndjekin asnjë rregull.

Dashi

Dashi ka një rebelim në gjak. Përcakton planet dhe strategjitë për secilën fazë të jetës së tij dhe nuk devijon prej tyre. Nëse idetë tuaja nuk janë të ngjashme, ata nuk do të bien dakord dhe do t’ju kundërshtojnë për gjithçka. Janë njerëz të pavarur dhe të sigurt në vetvete, besojnë se dinë më shumë dhe duan të përmbushin dëshirat e tyre. Kur kjo nuk ndodh, ato tregojnë një nga anët e tyre më të pakëndshme.

Demi

Për çudi, Demi shfaqet në këtë listë. Të lindurit nën shenjën e Demit kanë një nga personalitetet më të forta në zodiak dhe nuk do të pranojnë kurrë të bëjnë diçka që nuk duan ose që bie ndesh me idealet e tyre. Është më e lehtë të komandosh një qen se sa të “zbusësh” një Dem kur rebelohet. Kështu që gjithmonë flisni me qetësi dhe durim me një Dem, kjo është mënyra më e mirë, ndoshta, për ta bërë atë të respektojë vendimin tuaj.

Shigjetari

Shigjetarët janë gjithmonë të gatshëm të rebelohen. Atyre iu pëlqen të marrin rolin e njerëzve që shkojnë kundër mendimit popullor dhe krijojnë rrugët dhe vlerat e tyre. Vështirë se do të shihni një Shigjetar që pajtohet kollaj me mendimet e të tjerëve. Nuk është e lehtë të jetosh me këta njerëz, dhe është edhe më e vështirë t’i bindësh për një vendim. Shigjetarët luftojnë deri në fund për mendimet e tyre.

Ujori

Ujorët janë sigurisht një nga njerëzit më “kundër” që keni takuar ndonjëherë. Ata gjithmonë i bëjnë gjërat në mënyrën e tyre dhe nuk u intereson se çfarë mendojnë të tjerët. Ujorët nuk pranojnë që dikush ka një pozicion në kontrollimin e jetës së tyre, madje edhe në një mënyrë pozitive. Ata ndihen vërtet të pamotivuar kur dëshirat e tyre nuk përmbushen dhe do të veprojnë si rebelë kur idetë e të tjerëve përcaktohen si rregulla.

Më të lexuarat