BREAKING NEWS

Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me Shqipërinë

Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë të DASH

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë
x
BREAKING NEWS

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e rëndësishëm Rezart Taçin

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë! Shënoi emrin te rekordmenët e katërkëndëshit në botë, ndahet nga jeta parakohe legjenda e portës shqiptare (Emri+Foto)

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë!
x
BREAKING NEWS

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon çastet pas goditjes së Berishës: U bllokuam, patëm...

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon
x
BREAKING NEWS

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të dashurën 19-vjeçare, merret vendimi i fundit për të riun shqiptar

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të
x
BREAKING NEWS

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve, arrestohet i riu i shpallur në kërkim (EMRI)

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve,
x
BREAKING NEWS

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të ashpra drejt Ramës: Po ushtron gjenocid mbi shqiptarët

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të
x

Lifestyle

Ju presin surpriza të mëdha/ Puna, dashuria, financat dhe shëndeti, horoskopi i plotë i muajit Tetor, 2022

Ju presin surpriza të mëdha/ Puna, dashuria, financat dhe

Dashi

Dashuria

Gjërat më të rëndësishme këtë muaj do të jenë dashuria.  Dashuria këtë muaj do të jetë e mrekullueshme për të lindurit në shenjën e zodiakut Dashi. Ai do ndihet i lumtur dhe do jetë shumë romantik me partnerin. Beqarët do mund të bashkohen me dikë dhe do të bien në dashuri. Ata do të ndihen super të kënaqur. Qoftë beqar apo me një lidhje dashurie, do të keni shumë jetë sociale këtë muaj dhe do të marrë pjesë në shumë evente.

Puna

Në punë sipas horoskopit të Dashit Tetor 2022 , kjo shenjë do të bëjë shumë mirë dhe mund të vendosë të fillojë një biznes me dikë ose të propozojë dikë që të bashkëpunojë me të.

Financat

Jeta ekonomike do jetë e mrekullueshme. Me muajin tetor, për shenjën e Dashit do të nisë një periudhë fati me para dhe prosperitet të pabesueshëm që mund të zgjasë për disa muaj. Është koha për të përfituar prej saj.

Shëndeti

Shëndeti, sipas horoskopit të tetorit 2022, do jetë i mirë.Kjo shenjë do të ndihet e fortë , por do të duhet të bëjë shumë sport, të kontrollojë nervat dhe të qëndrojë e qetë.

Demi

Dashuria do jetë e shkëlqyer për Demin këtë muaj.Do të jetë joshëse dhe do të tërheqë vëmendjen e shumë njerëzve. Gjatë këtij muaji shenja e demit do të shkojë në kërkim të një lidhjeje serioze dhe do ta gjejë atë. Madje mund të kemi martesë brenda një viti. Ata që tashmë kanë një partner, në fakt, mund të marrin vendimin për t'u martuar. Ata që jetojnë në një lidhje në çift do jenë shumë romantikë me partnerin gjatë këtij muaji dhe do ndihen shumë të lumtur.

Puna

Në punë, sipas horoskopit të Demit tetor 2022, kjo shenjë do jetë e shkëlqyer . Do të funksionojë edhe më shumë se muajt e kaluar. Sidomos nëse është në kërkim të një pune, do të marrë shumë oferta interesante dhe mund të vendosë të fillojë një biznes me partnerin e tij dhe kjo nuk do të ishte një ide e keqe.

Financat

Paratë do vijnë shumë lehtë për shenjën e demit këtë muaj. Ekonomia do jetë mirë, por partneri do e gjejë veten në një situatë më të mirë financiarisht. Demi do të fitojë para dhe mund ta gjejë veten duke fituar lotarinë. Çdo gjë që bëni si investim do të dalë mirë. Në tetor do të jetë e nevojshme të shfrytëzoni rastin për të investuar dhe për të kursyer.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i mirë, por kjo shenjë do të jetë veçanërisht e fiksuar pas problemeve të vogla, të cilat në fakt nuk janë aq të rëndësishme. Ai do të luajë me sport, do të djegë energji negative  dhe në këtë mënyrë do të mund të ndiheni shumë mirë.

Binjakët

Dashuria

Tetori do të jetë një muaj i shkëlqyer për dashurinë. Shenja e Binjakëve do vendosë të ndajë lumturinë që ndjejnë me partnerin. Do ju vijnë në mendje plane origjinale dhe romantike. Do të udhëtoni me partnerin dhe do të jeni të lumtur. Të gjithë ata që janë beqarë do të kenë mundësi të takohen me njerëz të rinj dhe të bien në dashuri. Dashuria do ta bëjë të ndihet me fat dhe jeta seksuale do të shtohet dhe do të marrë një tjetër kuptim.

Puna

Në punë, horoskopi i tetorit parashikon që kjo shenjë do të bëjë shumë mirë. Ai do të duhet të planifikojë mirë të gjitha aktivitetet e tij nëse dëshiron të jetë në gjendje të përmbushë të gjitha kërkesat. Nëpërmjet punës dhe kolegëve mund të takoni shumë njerëz të rinj dhe puna dhe jeta shoqërore do të përzihen së bashku. Kjo mund ta çojë atë të takojë njerëz interesantë, të cilët mund të përfitojnë nga biznesi ose puna e tij.

Financat

Nga pikëpamja ekonomike muaji do jetë shumë i mirë. Fuqia blerëse e binjakëve do të rritet dhe koha më e mirë e muajit do të jetë java e parë e tetorit. Nuk do ketë probleme financiare, do të kurseni, pasi mund t’iu duhen më vonë.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i shkëlqyer sipas horoskopit për muajin tetor 2022 . Shenja e Binjakëve do ndihet plot vitalitet dhe energji. Momentet stresuese që ka përjetuar muajin e fundit do të mbeten pas, po ashtu edhe lodhja. Gjatë gjithë muajit do të ndihet euforik dhe do të dëshirojë të pushtojë botën.

Gaforrja

Dashuria

Në dashuri gjithçka do jetë normale, si muajin e kaluar. Nuk do ketë asnjë ndryshim, qoftë kjo shenjë e martuar apo beqare. Do të jetë një muaj në të cilin dashuria nuk do të jetë e rëndësishme, por nuk do të jetë e gabuar dhe gjithçka do të vazhdojë me rutinën e zakonshme pa ndryshime dhe probleme.

Puna

Në punë, sipas horoskopit të Gaforres tetor 2022, do të jetë një muaj shumë i mirë. Në tetor mund të vendosë të planifikojë mendërisht projektet dhe veprimet që do të ndjekë dhe të gjitha detajet, por nuk do të jetë momenti i duhur për t'i realizuar ato për momentin. Mund të ketë një ndryshim drejtimi në jetën e tij të punës gjatë javës së katërt të muajit dhe ai do të fillojë të marrë masa.

Financat

Nga pikëpamja ekonomike gjithçka do jetë e shkëlqyer. Paratë do të hyjnë lehtësisht dhe nga fundi i muajit kjo shenjë ka shumë gjasa të marrë para shtesë dhe kjo do ta bëjë atë shumë të lumtur. Ai do të jetë në gjendje të shlyejë kreditë, të paguajë borxhet (nëse i ka) ose të investojë në diçka, sepse paratë nuk do të mungojnë.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i mirë, por ndonjëherë mund të ndiheni të lodhur. Këshilla është të pushoni sa më shumë dhe të flini në orët e duhura, përndryshe mund të ndiheni të stresuar dhe të rraskapitur.

Luani

Dashuria në fakt nuk do të jetë gjëja më e mirë e muajit, pasi do të ketë distancë , ftohtësi dhe keqkuptim. Megjithatë, gjatë javës së katërt të muajit gjithçka mund të ndryshojë, por duhet të përpiqemi ta kalojmë muajin duke shmangur grindjet.

Puna

Në punë do ketë disa ndryshime. Luani do të përjetojë një pauzë dhe një ndryshim në drejtimin e profesionit e tij. E vetmja gjë është se do t'ju duhet ta përqendroni jetën tuaj profesionale në një drejtim tjetër. Këshilla është të krijoni vizualizime se si dëshironi të jetë jeta juaj profesionale dhe çfarë dëshironi të arrini, në këtë mënyrë ka shumë mundësi që t'i arrini qëllimet tuaja. Suksesi do të shfaqet në jetën e luanit.

Financat

Paratë do të jenë të mira për këtë shenjë, sipas horoskopit të Luanit tetor 2022, por ato nuk do të jenë aq të rëndësishme për të. Ai nuk do të ketë nevojë për aq para, sepse do t'i ketë arritur qëllimet e tij financiare. Gjatë tre javëve të para të muajit, ai do t'i shpenzojë paratë për udhëtime dhe kurse trajnimi. Nëse ai do të investojë në diçka, gjërat mund të shkojnë shumë mirë për të pas mesit të muajit.

Shëndeti

Shëndeti, sipas horoskopit të tetorit 2022, do jetë i shkëlqyer . Do ndiheni plot vitalitet dhe do dijë të përkëdhelë e të pushojë kur ka nevojë, ndaj nuk do ketë probleme shëndetësore.

Virgjëresha

Dashuria

Në dashuri, shenja e virgjëreshës do ia dalë shumë mirë edhe nëse mbetet beqare. Ju do të dukeni të lumtur dhe do të tërheqë shumë njerëz drejt tij. Kushdo që ka një lidhje dashurie do të vazhdojë jetën e tij si zakonisht, me rutinë dhe në harmoni. Megjithatë, kjo shenjë nuk do jetë shumë romantike këtë muaj, por nuk do ketë as probleme të veçanta.

Puna

Në punë do të vlerësoheni shumë në sferën profesionale dhe kjo do të motivojë edhe më shumë dhe për këtë arsye do të jetë shumë i lumtur në vendin e punës. Kapaciteti në punë për momentin do të jetë i madh dhe do të kënaqet shumë duke punuar. Ndryshime do të ketë në shoqërinë tuaj, por nuk do të ndikojnë tek ju, përkundrazi. Për këtë shenjë, ndryshimi është sinonim i përmirësimit pozitiv.

Financa

Do të keni shumë para.Shenja e virgjëreshës do të marrë shumë para shtesë dhe fuqia e saj blerëse do të ndryshojë ndjeshëm, veçanërisht në gjysmën e parë të muajit. Nëse dëshironi të investoni në bursë ose në pasuri të paluajtshme, kjo është koha më e mirë për ta bërë këtë. Intuita nuk do tu zhgënjejë.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Do të ndiheni të fortë dhe energjik.  

Peshorja

Dashuria

Në dashuri do të shkojë gjithçka shumë mirë, do të tërhiqni shumë njerëz dhe pa bërë asgjë. Është koha e duhur për të gjetur dashurinë. Ata që janë në çift duhet të ndjehen me shumë fat, që kanë gjetur personin e duhur.

Puna

Në punë nuk do të ketë asnjë ndryshim. Do të vazhdojë me rutinën e zakonshme dhe pa probleme. Puna dhe profesioni do të kalojnë në vend të dytë.

Financat

Gjendja ekonomike do të jetë shumë e mirë, çdo gjë do të shkojë në mënyrën më të mirë. Paratë do të vijnë në sasi të mëdha dhe kjo do të thotë që nuk do të duhet të shqetësoheni për asgjë. Sidomos në javën e fundit të muajit, kjo shenjë do të hyjë në një periudhë prosperiteti që do të zgjasë deri në janar.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i shkëlqyer sipas horoskopit të tetorit 2022 dhe energjia do të jetë e madhe. Do të jeni në gjendje të arrini gjithçka.

Akrepi

Dashuria

Ndryshimet në sjellje që keni bërë me partnerin muajin e kaluar janë ende në stabilizim dhe gjithçka duket se do të ecë mirë. Nuk do ketë ndryshime të rëndësishme brenda çiftit këtë muaj, pasi të dy do jeni dakord të përpiqeni të funksiononi ndryshe dhe të prisni.

Puna

Në punë kjo shenjë do të bëjë shumë mire. Do të ndiheni shumë me fat, sepse pasuria do të sjellë me vete mundësi të mira pune. Do të jetë mirë t'i analizoni me kujdes dhe më pas të zgjidhni më të mirën. Me kalimin e kohës kjo shenjë mund të ndryshojë imazhin e tyre dhe të fillojë të shfaqet më e sigurt dhe të japë imazhin e të qenit i pasur. Kjo do të jetë një gjë e mirë, sepse paratë do të tërheqin njerëzit dhe do të sjellin propozime të reja.

Financat

Gjendja juaj financiare këtë muaj do të jetë e mirë.  Do të hyjmë në një periudhë të gjatë prosperiteti ekonomik që mund të zgjasë edhe me vite. Shqetësimet do të zhduken plotësisht, për t'i lënë vendin mirëqenies dhe qetësisë. Mundësi të mira investimi do të vijnë dhe këshilla është të përfitoni prej tyre. Gjatë këtij muaji do të shpenzoni shumë më tepër dhe stili i jetesës do të ndryshojë tërësisht.

Shëndeti

Shëndeti do të jetë spektakolar këtë muajdo të ndiheni të fortë dhe energjik, kështu do të ndiheni shumë të lumtur. Do të bëni gjithçka dhe pavarësisht vëllimit të punës nuk do të ndiheni kurrë të lodhur. Terapitë alternative do të funksionojnë shumë mirë dhe ju mund t'i përdorni ato sa herë që ndiheni nervoz.

Shigjetari

Dashuria

Në dashuri do të keni pak nga gjithçka . Kushdo që është beqar nuk do të jetë në kërkim të një lidhjeje serioze këtë muaj, por dikush mund t'i prezantojë me një mik, i cili do t;iu “trondisë” dhe do të filloni të takoheni me të. Ata që janë të martuar ose në një lidhje dashurie, tetori nuk od të jetë një muaj romantik por do të mund të shkëmbeni ide.  Dashuria dhe spiritualiteti do të shkojnë krah për krah.

Puna

Në punë, do të tundoheni të shihni një qasje të re ndaj asaj në të cilën tashmë punon. Do të nevojitet një hapje apo zgjerim biznesi dhe Shigjetari do të studiojë si ta realizojë atë.

Financat

Jeta financiare do jete normale. Paratë nuk do të mungojnë, por në çdo rast nuk do të ketë tepricë të tyre. Prandaj, Shigjetari mund të ndjejë nevojën për të përmirësuar kushtet e punës dhe profesionale në mënyrë që të fitojnë një pagë më të mirë.

Shëndeti

Në shëndet, kjo shenjë do të jetë mirë . Me çdo ditë që kalon, do të ndiheni gjithnjë e më mirë. Nga java e dytë e muajit do të ndiheni më i fortë dhe më i sigurt , por do të vazhdoni të keni nevojë për trajtim.

Bricjapi

Dashuria

Dashuria nuk do të jetë e rëndësishme këtë muaj. Beqaret do mbeten beqare. Personat e rinj që takon mund t'iu sjellin një dashuri platonike ose një mik, por nuk do të jetë një muaj romantik dhe nuk do të ketë dashuri pasionante. Ata që jetojnë në një lidhje dashurie do vazhdojnë jetën e tyre të përditshme me inerci, pa probleme apo gëzime të mëdha.

Puna

Në punë do ia dilni shumë mirë . Sipas horoskopit, kjo shenjë do të ketë shumë punë për të bërë gjatë muajit dhe ritmi që ai merr do të jetë i ekzagjeruar, por suksesi në gjithçka që bën do të jetë i sigurt. Reputacioni i tij do të jetë në rritje dhe kjo mund t'i sjellë atij më shumë klientë.

Financat

Nga pikëpamja ekonomike do të jetë shumë mirë . Nuk do të vëreni sukses të madh profesional në ekonomi, por kjo do të reflektohet më vonë.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i rregullt, edhe pse mund të ndiheni të lodhur . Do të punoni shumë këtë muaj, gjë që do të ndikojë në shëndetin tuaj. Do të ndiheni shumë të motivuar edhe herë pas here do t'iu mungojë forca.

Ujori

Dashuria

Në dashuri do ti bëni gjërat shumë mirë. Për ata që janë beqarë, tetori do të jetë një muaj i mirë për t'u dashuruar dhe për të nisur një lidhje romantike. Kushdo që është i martuar do të ketë një partner që do ta mbështesë në çdo gjë që ai bën dhe do të ndihet i privilegjuar që të jetë aq i këshilluar, i dashur dhe i mbrojtur.

Puna

Në tetor do të përjetojë ndryshime të mëdha në vendin e punës. Gjatë gjysmës së parë të muajit do të ketë shumë aktivitet dhe shumë stres. Gjatë gjysmës së dytë të muajit gjithçka do kthehet në sukses.

Financat

Ekonomikisht do jeni shumë mirë. Nuk do ketë probleme financiare këtë muaj. Kjo do të thotë që do të mbulohen të gjitha nevojat tuaj dhe nuk do të humbisni asgjë.

Shëndeti

Ka shumë të ngjarë të ndiheni të lodhur, por nuk do të jetë sëmundje, por mungesë energjie e thithur nga puna dhe do të duhet të pushoni më shumë se zakonisht.

Peshqit

Dashuria

Në dashuri gjithçka do mbetet njësoj, por nuk do mjaftojë të jesh i lumtur. Mund të ketë probleme në pritje me partnerin tuaj. Këshilla është që t'i lini gjërat të rrjedhin natyrshëm. Thjesht gjeni kohë për të folur dhe gjërat do të përmirësohen.

Puna

Në punë ,do të ketë stabilitet dhe zgjerim. Mendimi i mëvonshëm i punës do të shpërblehet dhe ju do të filloni të korrni atë që keni mbjellë.

Financat

Nga pikëpamja ekonomike gjithçka do jetë e rregullt. Eliminoni të gjitha shpenzimet e panevojshme dhe organizoni financat tuaja do ta ndihmojnë këtë shenjë që të ketë më shumë kursime dhe të ndihet më e sigurt financiarisht.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i mire dhe me pak sport dhe pak relaksim do të jeni edhe më në formë.