BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Lifestyle

Ju presin surpriza të mëdha/ Sonte Marsi mbërrin në Virgjëreshë pas dy vitesh duke ndryshuar energjitë dhe pasionet e këtyre shenjave

Ju presin surpriza të mëdha/ Sonte Marsi mbërrin në

Çdo dy vite pothuajse, Marsi bën një rikthim në të njëjtën shenjë. Kështu, në mbrëmjen e 29 korrikut, planeti i kuq do të jetë përsëri në Virgjëreshë, ku ishte për herë të fundit në verën e vitit 2019. Kalimi i tij ndryshon shumë cilësitë e energjive dhe pasionieve tek shenjat.

Në Luan, planeti ishte i ngrohtë dhe i vetëkënaqur, krenar për të treguar forcën e vet. Por tashmë, nën logjikën e Virgjëreshës është gjithçka ndryshe. Në shtëpinë e tij të re, Marsi paraqet një mënyrë hiperkritike të të bërit të gjërave dhe shumë të vëmendshme ndaj detajeve, diçka që i ngadalëson gjërat ( dhe ndoshta më mirë kështu) sepse jep mundësinë ti përdorësh energjitë nën një logjikë, përdorim të mirë të pasionit, të shkathtësisë, me pak fjalë, sjell vërtet dobi.

Sigurisht, ky kalim i cili do të zgjasë deri në fund të shtatorit do të sjellë efekte të ndryshme në varësi të shenjave. Pra, nëse për Demin, Virgjëreshën, Bricjapin dhe Akrepin korrespondon me një përmirësim të toneve dhe energjive (për të shfrytëzuar sa më mirë kohën e pushimeve), për Binjakët, Shigjetarin dhe Peshqit, e gjithë kjo mund të risjellë në aktalitet disa problematika, çështje ose pyetje që janë ende të hapura.

Një lehtësim do të jetë i mundur për Luanin dhe Ujorin, shenja që do të gjejnë qetësinë dhe ëmbëlsinë në marrëdhëniet e tyre dhe mënyrën e jetesës. Për Dashin, vera duket se i ngadalëson pasionet, për Gaforren look-u shkelqen dhe duket shumë joshëse. Së fundi, Peshorja do të harrojë për një moment disa njerëz dhe do të shijojë një periudhë të këndshme.