Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ka jetuar me gjysmë truri pa e ditur, pacienti trondit mjekët

Postuar: 12/07/2019 - 22:48

Një 60-vjeçar kishte jetuar gjatë gjithë kohës me gjysmë truri, pa e ditur.

Pensionisti nga Rusia nuk ia kishte fare idenë se në kafkën e tij e tij ndodhej një hapësirë e zezë në vendin ku supozohej të ishte hemisfera e majtë e trurit.

Inxhinieri i dalë në pensionin, i cili kishte shërbyer në Ushtrinë e Kuqe, ka një diplomë universiteti dhe ka rritur fëmijët pa asnjë problem shëndetësor.

Mjekët në Moskë e bënë zbulimin tronditës pasi po i bënin të moshuarit një ekzaminim me skaner. Burri ishte shtruar në spital pasi kishte kaluar një hemorragji të vogël në tru.

Ka disa kushte jashtëzakonisht të rralla në të cilat pjesët e munguara të trurit shkaktojnë  invaliditet dhe vdekje në një moshë të re, por rasti i mungesës së simptomave të këtij burri është ‘shumë unik’, thanë mjekët.

Sipas mjekëve problemi në tru është zhvilluar qëkur ai ishte një embrion ndërsa shtojnë se gjatë gjithë kësaj kohe hemisfera e djathë ka kryer funksionin e plotë të të dyjave.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2019 - 21:36

Vuajti 22 vite dënim me burg për një krim që nuk e kishte kryer asnjëherë. Ai hyri në qeli në moshën 20-vjeçare, për akuzën e përdhunimit dhe vrasjes, teksa pas më shumë se dy dekadash fitoji pafajësinë.

Postuar: 22/07/2019 - 18:51

Dy të rinj nga Kosova kanë përjetuar një aventurë të rrezikshme teksa ishin duke pedaluar me bi

Postuar: 22/07/2019 - 18:33

Ky është momenti tronditës ku një grua i kërkon falje të dashurit të saj, pasi dyshohet se e plag

Postuar: 22/07/2019 - 18:02

Në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës ditën e sotme ka rënë një specie e rrallë.

Postuar: 22/07/2019 - 15:18

Edhe pse kanë 30 vite diferencë asgjë nuk e pengon këtë çift që të jenë të dashuruar marrëzisht m

Postuar: 21/07/2019 - 23:01

Shumë thonë se yjet mund të parashikojnë gjithçka.