Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kalojnë 3 netë në oborr, familja shqiptare rrëfen tmerrin: Shtëpinë na e kanë pushtuar gjarpërinjtë (VIDEO)

Video: 

Postuar: 10/06/2019 - 09:34

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në një familje në fshatin Resinoc të komunës së Lipjanit, në Kosovë.
 
Gjarpërinjtë kanë pushtuar një banesë, ndërsa 8 anëtarët e familjes janë detyruar të kalojnë natën në oborr, në qiell të hapur.
 
Zvarranikët janë futur brenda banesës së familjes Ahmeti. Prej tre ditësh njerëzve të kësaj shtëpie u është dashur të lënë godinën.
 
Përparim Ahmeti, thotë se nata e së enjtes për të ka qenë ndër më të vështirat. Ai tregon se teksa ishte në gjumë, një gjarpër i kishte mbështjellë këmbën.
 
Sipas burrit, deri më tani ka vrarë vetë 30 gjarpërinj, ndërsa shumë të tjerë ndodhen ende brenda në banesë.
 
Ata kanë kërkuar ndihmë nga komuna e Lipjanit për të nxjerrë jashtë banesës zvarranikët e për t’u kthyer vetë në të.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/08/2019 - 08:29

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 21 gusht 2019 . Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Postuar: 20/08/2019 - 23:57

Astrologë thonë se dy shenjat e Horoskopit që vijojnë si më poshtë, i japin fund marrëdhënieve në

Postuar: 19/08/2019 - 18:20

Jo vetëm depresion por edhe simptoma të tjera të shëndetit të keq mendor, nga ankthi tek pagjumës

Postuar: 19/08/2019 - 16:39

Kjo javë e parafundit e muajit gusht do të jetë e mbushur me surpriza të këndshme për shumë prej

Postuar: 18/08/2019 - 22:45

Nëse mendoni se femrat i zgjedhin partnerët nga bukuria e keni gabim.