BREAKING NEWS

“I intereson që të kishte gjakderdhje”/ Meta deklaratë tronditëse, flet për skenar trazirash: I intereson lobit serb dhe prorus në Uashington, prova e dokumente të forta do i bëj publike në...

“I intereson që të kishte gjakderdhje”/ Meta
x

Lifestyle

Kalojnë 3 netë në oborr, familja shqiptare rrëfen tmerrin: Shtëpinë na e kanë pushtuar gjarpërinjtë (VIDEO)

Kalojnë 3 netë në oborr, familja shqiptare rrëfen tmerrin:
Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në një familje në fshatin Resinoc të komunës së Lipjanit, në Kosovë.
 
Gjarpërinjtë kanë pushtuar një banesë, ndërsa 8 anëtarët e familjes janë detyruar të kalojnë natën në oborr, në qiell të hapur.
 
Zvarranikët janë futur brenda banesës së familjes Ahmeti. Prej tre ditësh njerëzve të kësaj shtëpie u është dashur të lënë godinën.
 
Përparim Ahmeti, thotë se nata e së enjtes për të ka qenë ndër më të vështirat. Ai tregon se teksa ishte në gjumë, një gjarpër i kishte mbështjellë këmbën.
 
Sipas burrit, deri më tani ka vrarë vetë 30 gjarpërinj, ndërsa shumë të tjerë ndodhen ende brenda në banesë.
 
Ata kanë kërkuar ndihmë nga komuna e Lipjanit për të nxjerrë jashtë banesës zvarranikët e për t’u kthyer vetë në të.

Më të lexuarat