Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kaq kushton prerja e flokëve nëpër botë: Zurichi dhe Oslo do t’ju habisin

Postuar: 21/11/2019 - 18:28

Prerja e flokëve në Kosovë është e lirë krahasuar me vende të tjera të Europës, ku në Zurich të Zvicrës për një shërbim të tillë duhet të paguani rreth 62 dollarë.
 
Nëse keni bërë plan që të preni flokët në Zurich, nuk është vendi që duhet ta bënë këtë, pasi që atje kushton shumë një qethje. Një analizë e bërë për shtetet në të cilat kushton më së shumti dhe më së paku prerja e flokëve, Zurich qëndron e para me një çmim prej 62 dollarësh.
 
Ndërsa në mesin e shteteve që kanë çmim të lartë për prerjen e flokëve qëndron edhe Oslo, Norvegji 48.10 dollarë, Kopenhag, Danimarkë 45.10 dollarë, Tokyo 35.20 dollarë dhe Stockholm 34.40 dollarë.
 
Por, nëse prerja e flokëve në këto vende nuk është ide e mirë, të jesh berber mbase do të jetë shumë fitimprurëse.
 
Më poshtë, e keni listën n të cilin e ka publikuar ‘BusinessInsider’, vitin e kaluar, ku janë të vendosur çmimet e qethjes në të gjitha vendet e botës. Radhitja është bërë nga më e shtrenjta e deri më e lira.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 21:57

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë. Një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në shitje në Art Basel Miami Beach për 120.000 dollarë.

Postuar: 07/12/2019 - 11:26

Informacionet e shumta që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shke

Postuar: 07/12/2019 - 10:28

Sitio Pariahan, është një fshat bregdetar në Filipine që dikur ishte ishull, dhe tani është thu

Postuar: 07/12/2019 - 09:38

Simbol i Vitit të Ri kinez është Miu, ndërsa ky vit do të jetë plot surpriza.

Postuar: 06/12/2019 - 17:26

Flitet shumë sot në internet për respektimin e të kufijve me të tjerët, dhe kjo duhet të vlejë