BREAKING NEWS

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke bërtitur njëzëri: Rama ik!

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke
x
BREAKING NEWS

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë drejt spitalit

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë
x
BREAKING NEWS

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së rrëfen tmerrin: Ishte i dehur, iu hodha sipër dhe i kapa armën pasi...

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së
x
BREAKING NEWS

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin Elbasan-Tiranë

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin
x
BREAKING NEWS

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD akuzon ashpër kryeministrin dhe publikon foton: Ja çfarë po përpiqet të bëjë Rama

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD
x
BREAKING NEWS

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit të The Sun: Rama nuk po bën asgjë për të parandaluar shpopullimin dhe trafikimin e qytetarëve

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit
x

Lifestyle

Keni parë ish të dashurin në ëndërr? Ekspertët shpjegojnë kuptimin: Mund të jetë befasuese...

Keni parë ish të dashurin në ëndërr? Ekspertët

Të ëndërrosh një ish-partner ndonjëherë mund të jetë befasuese dhe menjëherë filloni të pyesni veten se përse ndodhi.Por kjo mund t’ju tregojë disa gjëra për ju ose për marrëdhënien tuaj aktuale.

Ndërsa këto ëndrra mund të jenë romantike dhe ndonjëherë do t’ju bëjnë të zgjoheni me një nuancë nostalgjie, në realitet është vetëm një projeksion mendor i asaj që ai person dikur ishte për ju.

Të shohësh në ëndërr ish-in tënd nuk do të thotë domosdo se e do atë ose se dëshiron të ktheheni tek ai, në fakt, ky fenomen nuk ka pse të jetë aspak sentimental.

Ekspertja Latisha Roëe pohon se ky është një fenomen krejtësisht normal.

“Nëse keni një marrëdhënie të turbullt pas jush ose dilni nga një marrëdhënie që nuk i plotëson nevojat tuaja, nënndërgjegjja jonë përmes ëndrrave përpiqet ta korrigjojë këtë. Në atë rast, përmes tyre ne përpiqemi të përjetojmë marrëdhënien që në të vërtetë donim të kishim”, shpjegoi ajo.

Nënndërgjegjja shpesh krijon skenarë “po sikur”, edhe kur bëhet fjalë për një partner që se kemi më. Këto ëndrra zakonisht kanë një kuptim pozitiv. Ata lënë të kuptohet për ndryshime të papritura dhe të mira në jetën tuaj që do t’ju sjellin shumë lumturi dhe momente të bukura.

Nëse jeni beqar, mund të nënkuptojë gjithashtu se së shpejti do të takoni dikë që do të sjellë ndjenja pozitive në jetën tuaj, qoftë në planin privat apo atë të biznesit.

Nëse ëndërroni se keni rënë sërish në dashuri me ish-partnerin tuaj, mund të jetë një paralajmërim për ngjarjet e ardhshme. Ka mundësi që të përballeni me një situatë që në fillim do t’ju duket pozitive ose e sigurt, por që do t’ju vërë në telashe.

Gjithashtu, një arsye tjetër që ne ëndërrojmë për ish të dashurit është frika se mos lëndohemi.

Shumë kanë frikë nga marrëdhëniet e reja nga frika se mos lëndohen, veçanërisht nëse pas tyre është një ndarje e dhimbshme. Më pas, filloni të kujtoni momente të vështira dhe është e mundur që disa prej tyre t’ju vijnë në ëndërr.