BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x
BREAKING NEWS

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me deklaratën e fortë: U janë vjedhur miliona euro shqiptarëve

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me
x
BREAKING NEWS

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia zbardh shkakun dhe detajet e fundit nga ngjarja (Video)

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia
x

Lifestyle

Keni të papritura/ Horoskopi javor i Paolo Fox 5-11 dhjetor 2022, parashikimet për të 12 shenjat

Keni të papritura/ Horoskopi javor i Paolo Fox 5-11 dhjetor 2022,

Dashi, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Java nis me një klimë pasigurie për të lindurit në shenjën e Dashit. Përpjekjet tuaja në punë mund të çojnë në rezultate të ndryshme nga sa prisnit. Nuk është koha për të menduar kaq shumë për punën, përpiquni të ngushëlloheni privatisht. Shumë ditë pozitive nga mesi i javës e në vazhdim, gjatë të cilave mund të lini pas zhgënjimet.

Demi, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Dhjetori nis keq për të lindurit nën shenjën Demi. Shumë goditje dhe pak kohë për t’u rikuperuar në ditët e ardhshme, aq sa duket se ka gjithmonë një pengesë të re në çdo cep. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të veproni me ndjesinë e të qenit të sigurt, mos ndërmerrni rreziqe për të cilat mund të pendoheni. Gjithçka që duhet të bëmi është të prisni kohë më të mira dhe të shtyni vendimet për çështjet me rëndësi të madhe.

Binjakët, parashikimet javore nga Paolo Fox 5-11 dhjetor

Yjet u buzëqeshin të lindurve te Binjakët. Me Hënën në shenjën tuaj jeni të pushtuar nga një ngarkesë pozitive. Asgjë nuk duket se është në gjendje t’ju ndalojë ose t’ju frenojë shpirtin. Dedikojini këto ditë si vetes ashtu edhe të dashurve tuaj, krijoni momente të paharrueshme me njerëzit që doni. Nuk ka mënyrë më të mirë për të shijuar fatin tuaj sesa ta ndani atë.

Gaforrja, parashikimet javore nga Paolo Fox 5-11 dhjetor

Të lindurit nën shenjën Gaforre do të ndihen të pandalshëm në këto ditë të para të dhjetorit. Përveç disa sherreve familjare dhe siklete pune të hënën, jeta po ecën me ritme super. Ju keni mbështetjen e yjeve dhe kjo tregon se ju mund të përballoni gjithçka. Një fundjavë e mirë është mundësi e mrekullueshme e nxitur nga ndikimi pozitiv i Hënës.

Luani, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Ditë të kënaqshme në vazhdim për të lindurit në shenjën e Luanit. Do të shijoni një javë pa probleme, si në dashuri ashtu edhe në punë. Jeni të pushtuar nga qetësia dhe optimizmi, këto janë si një ilaç pas një periudhe të vështirë. Me Hënën në shenjë, rezultatet e shkëlqyera vijnë edhe në punë, të shoqëruara me mundësi intriguese në fushën profesionale.

Virgjëresha, parashikimet javore të Paolo Fox 28 5-11 dhjetor

Të lindurit në shenjën e Virgjëreshës do të duhet të durojnë më shumë se një çorbë të hidhur këtë javë. Ditët e para do t’ju sjellin dhimbje koke të shfrenuara, gjë që sigurisht nuk do ta ndihmojë moralin tuaj tashmë të ulët. Mos u dëshpëroni, ka një dritë në fund të tunelit. Situata gradualisht do të përmirësohet, përpiquni të lini pas negativitetin dhe shikojeni gotën gjysmë plot.

Peshorja, parashikimet javore nga Paolo Fox 28 5-11 dhjetor

Javë e shkëlqyer për të lindurit nën shenjën Peshore, ata do të mund të gëzojnë shumë fat në ditët në vijim. Në veçanti, ditët e para të javës së re do të keni shumë mbështetje nga yjet. Ndaj, nëse po mendoni për një projekt të rrezikshëm, por fitimprurës, ky është momenti. Për pjesën tjetër, përparoni me besim: ju keni mjetet e nevojshme për të bërë gjërat mirë dhe mos harroni të guxoni sepse një dorë me sy të lidhur nuk duket kurrë.

Akrepi, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Një javë e dyanshme për të lindurit në shenjën e Akrepit. Ditët e para të kësaj jave që po nis ju sjellin fat, si në punë ashtu edhe në dashuri. Mund të hasni disa ditë, sa me lëkundje aq dhe me shumë kënaqësi, por nuk do të zgjasë. Është vetëm qetësia para stuhisë. Gjatë fundjavës do të përjetoni telashe dhe grindje, ndaj përgatituni për më të keqen.

Shigjetari, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Të lindurit në shenjën e Shigjetarit do të jenë në një valë dallgëzuese mes bezdisjes dhe relaksimit për ditët në vijim. Ditë sa intriguese aq edhe të kënaqshme do të alternohen me të tjera shumë më të harrueshme, sidomos në pjesën e fundit të javës. Mundohuni të merrni gjithçka ashtu siç ju vjen, nuk keni se si të kontrolloni gjithçka. Përshtatshmëria është një armë, përpiquni ta shfrytëzoni sa më shumë.

Bricjapi, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Ka ditë shumë inkurajuese në të ardhmen për të lindurit në shenjën e Bricjapit. Shumë aventura dhe dëshirë për të guxuar, të nxitura nga mbështetja e fortë e fatit. Shfrytëzoni sa më shumë fundjavën, kohën tuaj më të mirë, për të provuar të ndërtoni diçka të madhe. Megjithatë, kini kujdes që të mos e teproni me harxhimet, veçanërisht të martën dhe të enjten: pengesa të papritura ju presin, po qëndrojnë në hije.

Ujori, parashikimet javore nga Paolo Fox 28 5-11 dhjetor

Të lindurit në Ujor do të jenë të detyruar të ngadalësojnë ritmin në ditët në vijim. Disa komplikime të papritura do t’ju detyrojnë të ngecni më shumë se ç’prisni për çështjet që i keni konsideruar të zgjidhura apo të zgjidhshme. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përqendroheni dhe të punoni, sepse gjërat ose bëhen siç duhet ose jo. Mundohuni të bëni atë që mundeni me atë që keni në dispozicion, e thënë shkurt, shtrini këmbët sa ç’keni jorganin.

Peshqit, parashikimet javore nga Paolo Fox 28 5-11 dhjetor

Nuk ka asgjë shumë shqetësuese në horizont për të lindurit e Peshqve, por ata do të injorohen disi nga yjet në ditët në vijim. Disa ulje-ngritje, por pa pengesa të pakapërcyeshme në ditët në vijim. Sidoqoftë, mos prisni shumë nga fati: do t’ju duhet t’ia dilni me forcën tuaj. Jo se duhet të trembeni, ju jeni mësuar të ndërtoni të ardhmen tuaj me forcat tuaja.