Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kërkoni një emër të veçantë për vajza? Këto janë më të rrallët në qarkullim!

Postuar: 18/09/2018 - 17:21

  Të zgjedhësh një emër për fëmijë mund të jetë pak e vështirë, duke patur në mendje se do ta mbajnë gjatë gjithë jetës. Olivia, Sofia, Muhamed dhe Oliver janë disa nga emrat më të përdorur përgjatë 2018-ës.  Por disa prindër duan t’i lënë fëmijët e tyre jashtë turmës. Të zgjedhësh një  emër të veçantë është paksa e vështirë, por lista në vazhdim do t’ua lehtësojë sadopak punën.

 
Më poshtë keni 10 emrat më të rrallë për vajza në vitin 2018
 
Pelia-emër Hebre i përkthyer si “mrekulli e zotit”
 
Soleil– një opsion ekzotik që do të thotë “diell” në frëngjisht
 
Meleri– një emër nga ëellsi që ka kuptim biblik
 
Althea-një fjalë greke që nënkupton “shërim”
 
Petal-zakonisht përdoret edhe për kafshët
 
Posie-një emër i frymëzuar nga natyra me origjinë nga Britania
 
Bloom-ka nënkuptim nga bota e luleve por edhe ka kuptimin e punëtor hekuri në hebraisht
 
Laurie-me origjinë latine dhe sjell imazhet e gjetheve të dafinës
 
Lavana-emri Sanskrit përkthehet si i “bukur”
 
Jacinta-ky emër grek i referohet një guri të çmuar

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 15

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 23:47

Çfarë nuk duhet të konsumoni para marrëdhënieve seksuale? I’a keni bërë vetesndonjëherë këtë pyetje? Mund t’ju duket e çuditshme, por në fakt, ushqimet ndikojnë në jetën tuaj seksuale.

Postuar: 17/10/2018 - 23:22

Seksi duhet të jetë i jetë  gjithmonë i mirë, por mund të rezultojë gjithashtu një çështje e

Postuar: 17/10/2018 - 22:57

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni?

Postuar: 17/10/2018 - 21:36

 Pa marrë parasysh se çfarë po kaloni ose çfarë po përjetoni, e gjithë bota ndalet kur ju je

Postuar: 17/10/2018 - 19:51

Mbajtja e duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme.

Indi, momenti kur nëna ari i reziston tigrave për të mbrojtur të vegjëlit

Postuar: 17/10/2018 - 19:14

Disa foto të rralla kanë kapur momentin kur një nënë ari e nevrikosur ka arritur të përzërë dy

Postuar: 17/10/2018 - 18:07

 Në një shkollë të mesme numuron 36 studente shtatzëna.