Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këshilla që duhet të ndiqni çdo mbrëmje për qetësi mendore

Postuar: 24/05/2018 - 21:20

Qetësia mendore është mjaft e rëndësishme për shëndetin tuaj në mbyllje të ditës.

Ajo që ju duhet të bëni në mbrëmje është të shkëpusni mendimet negative dhe streset që keni pasur gjatë ditës në punë.

Nëse ju duket e vështirë, atëherë përpiquni të merreni me diçka që ju relakson.

Si për shembull bëni një shëtitje në park, merruni me sport apo gjithçka tjetër.

Është mjaft e rëndësishme që të qetësoni trurin dhe të bëheni gati për gjumë pasi të nesërmen do afrojë sërish një ditë e re ku streset e punës do riaktivizohen.

Që ju të nisni ditën mbarë, ju duhet ta keni përfunduar mbarë ditën e shkuar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2018 - 19:49

Iluzionet optike krijohen kryesisht për të testuar se sa shpejt punon truri i njeriut si dhe për të kuptuar se ku është i fokusuar më shumë.

Postuar: 21/10/2018 - 18:07

Për vetëm 4 ditë, kjo video është shikuar nga 1,4 milion njerëz.

Postuar: 21/10/2018 - 14:06

Një hollësi që të gjitha femrat e dinë, por ndoshta nuk u japin atij rëndësinë e nevojshme.

Postuar: 21/10/2018 - 13:42

Edhe pse këtë kurrë nuk do ta pranonin, femrat janë shumë kureshtare se çka fsheh mashkulli në br

Postuar: 21/10/2018 - 13:39

Mediat e huaja raportojnë se një gjermane 38-vjeçare ka qenë e vëmendshme për të mos zbuluar të d

Postuar: 21/10/2018 - 13:17

Kinezi Tan Haundiang ishte duke mbledhur kërpudha kur u sulmua nga një ari gjigand.

Postuar: 21/10/2018 - 13:12

Çdo qenie njerëzore mban më shumë ose më pak marrëdhënie të ngushta me një numër të njerëzve të t