Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kështu do të dukeshit perfekt sipas shkencës! Studimi që u rrëzon të gjitha pretendimet meshkujve

Postuar: 15/08/2019 - 21:49

Gazeta e Mjekësisë Seksuale botoi një studim të ri që i jepte përgjigje një pyetjeje disi të pazakontë: Si duhet të duket një penis që të konsiderohet i pashëm?

Studiuesit zviceranë që kryen hulumtimin morën në pyetje gra të moshës 16-45 vjeç për të renditur tiparet që e bëjnë një penis të “bukur”

Nga tetë karakteristikat, diametri dhe gjatësia renditen si cilësia e katërt dhe e gjashtë dhe më rëndësi për femrat duket se ka lëkura, qimet publike dhe pamja e përgjithshme, proporcionaliteti.

Mund t'ju interesojë gjithashtu: Sipas studimit disa vjeçar këto janë tre pozicionet më të rrezikshme të seksit, meshkujt mund të pësojnë frakturë të organit gjenital

Tiparet e tjera që renditen në fund të listës janë: forma e kokës (Nr. 5), pamja e skrotumit (Nr. 7), dhe së fundmi, pozicioni dhe forma e hapjes së uretrës. Ndonëse ideja e së bukurës është relative dhe penisi i përsosur nuk ekziston ashtu si nuk ka gjosk apo vaginë të përsosur, ky studim është bërë për të zbuluar tiparet që ndikojnë ne "bukurinë" e organit gjenital.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 20:02

Planeti i zbuluar kohët e fundit nga Nasa , i ngjashëm me tokën quhet Kepler- 452B dhe ndodhet jashtë sistemit tonë diellor .

Postuar: 17/09/2019 - 19:58

Policia në SHBA thotë se një çift kanë kryer seks në makinën e policisë pasi u arrestuan teksa ng

Postuar: 17/09/2019 - 15:42

Një mësues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke dhunuar në orë të mësimit një nxënës

Postuar: 17/09/2019 - 09:08

Jo të gjithë miqtë me përfitime janë aq me fat sa të bien në dashuri, kështu që shijoni momentin.

Postuar: 16/09/2019 - 15:57

Një nënë me tre fëmijë ka kaluar më shumë se tre javë në spital dhe ra në koma pasi iu shfaq sëmu

Postuar: 16/09/2019 - 15:36

Një mëngjes të hëne një grua në Oregon doli jashtë për një moment dhe pastaj ia mbathi me të katë