BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Lifestyle

Këto 4 shenja horoskopi kanë lindur për të qenë lider, zbuloni nëse bëni pjesë edhe ju

Këto 4 shenja horoskopi kanë lindur për të qenë lider,

Dashi, me kokëfortësi dhe vendosmëri

Të sunduar nga Marsi dhe simbol i dashit, të lindurit nga 21 marsi deri më 20 prill janë njerëz të dalluar për kokëfortësinë, guximin dhe iniciativën e tyre. Ata janë njerëz të patrembur, të guximshëm, vendimtarë dhe pionierë. Dashi është shenja e parë e zodiakut dhe i do të parat. Zonja e Parë Betty Ford nuk u vendos kurrë në një rol tipik si zonjë, pavarësisht nga këshillat e këshilltarëve të presidentit Gerald Ford të bashkëshortit të saj për të ndjekur shembullin. Gjatë mandatit të saj ajo arriti të bëhej veçanërisht e dashur, pikërisht sepse tha se mendonte, madje duke i kthyer dobësitë e saj, si alkoolizmi, në një forcë për t’u bërë përfundimisht një simbol i vullnetit. Nga ana tjetër, Reese Witherspoon, e lindur në ditën e parë të zodiakut, nuk mund të kënaqej kurrë me rolet e të lumturve.

Luani, liderë të lindur

Barack Obama, Bill Clinton, Alexis Tsipras, Madonna. Të lindurit nën plejadën e Luanit nuk kanë zgjidhje tjetër veçse të ndjekin fatin e tyre. Shkëlqimi i tyre shpesh errëson pjesën tjetër të aftësive të tyre, por është aq i fortë sa njerëzit i ndjekin si mushkonja në dritë. Në fund të fundit, asgjë nuk u jep atyre më shumë gëzim sesa të udhëheqin, të menaxhojnë, por edhe të marrin përgjegjësi kur gjërat errësohen, në fakt atëherë ata tregojnë grushtin e tyre më të madh. JLo, për shembull, nuk është thjesht një super yll, por një markë shumë-milionëshe shumë e fuqishme.

Bricjapët, udhëheqësit servilë

Ndoshta nuk ka asnjë shenjë tjetër më të adhuruar në punë sa Bricjapët. Me simbolin e tyre të dhisë, ata mund të ngjiten në majë edhe kur rruga është e ashpër, si Martin Luther King. Me punë të palodhur, ata udhëheqin në mënyrë metodike, si Michelle Obama. Në të njëjtën kohë, natyrisht, ata mund të jenë kokëfortë dhe duke vënë brirët përpara të shkaktojnë këputje deri në fund, si Giorgia Meloni, kryeministrja kontroverse e Italisë.

Ujorët, vizionarët

Ndërsa shumicën e kohës mendjet e tyre janë duke udhëtuar diku, tipike për një shenjë ajri, në të njëjtën kohë Ujorët i kanë të dyja këmbët të vendosura fort në tokë. Vizionarët, novatorët, sjellin dhe krijojnë ndryshim . I prezantueshëm, miqësor, i ngrohtë si njerëz si Mbreti Felipe apo shumë i dashur në Greqi, ish-kryeministri i Suedisë, Olof Palme. Ata dallohen për ndjenjat e tyre filantropike, si superylli portugez i futbollit Ronaldo, dhe ndjeshmëria e tyre ndaj të drejtave individuale.