Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këto gjëra nuk i keni ditur rreth masturbimit tek femrat

Postuar: 21/08/2019 - 22:52

Fillimisht, femrat nuk janë të ndara në vajza të mira dhe të këqija, mirëpo ato që nga pjesa dërrmuese e shoqërisë që cilësohen si “më të mira”, edhe ato masturbojnë…

Po pra, njësoj sikur meshkujt të gjitha femrat masturbojnë.

Ndjehen më të lumtura

Shkenca thotë se masturbimi e rrit qarkullimin e gjakut në trup dhe liron kimikale të trurit që ju bëjnë të ndjeheni mirë, edhe nëse nuk përjetoni hiç orgazëm.

Zvogëlon përqindjen e shtatzënisë së adoleshentëve

Askush nuk flet për masturbimin si pjesë e seksit, mirëpo nëse femrat e reja do ta kuptonin se masturbimi sjell ndjenja të njëjta si seksit, atëherë do të kalonin më shumë kohë me veten dhe nuk do të bënin gabime për të cilat pendohen më vonë.

Zvogëlon stresin

Masturbimi te femrat i heq të gjitha brengat dhe është më i lirë se një masazh apo pedikyr.

Masturbimi i lehtëson problemet seksuale pas menopauzës

Pas menopauzës vagjina mund të ngushtohet, duke e bërë seksin më të dhimbshëm. Mirëpo, masturbimi mund ta parandaloj këtë, e gjithashtu të përmirësoj qarkullimin e gjakut, të ndreq problemet e lagështisë brenda vagjinës dhe të rrit dëshirën seksuale.

Përfitimet tjera të masturbimit

Masturbimi ju ndihmon të flini më mirë, të hiqni qafe dhimbjet e kokës, të përmirësoni sistemin e imunitetit, të parandaloni diabetin, ndihmon të vlerësoni më shumë trupin dhe ju sjell vetëbesim seksual.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 22:48

Një familje përjetoi tmerr teksa në murin e banesës ku jetojnë, një gjarpër piton, me përmasa gjigante, kishte arritur të depërtonte dhe kishte ngecur mes dy muresh, duke rrezikuar që t’i sulmonte.

Postuar: 20/09/2019 - 20:35

Të tjerët shmangin vetminë si murtaja.

Postuar: 20/09/2019 - 20:18

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Ukrainë, ku një vajzë vetëm 12-vjeçe ka sjellë në jetë fëmi

Postuar: 20/09/2019 - 19:53

Një i ri nga Rumania shpëtoi gjallë pasi mori një plumb në kokë, nga një e shtënë që vinte prej 3

Postuar: 20/09/2019 - 07:44

Beqaret do kënaqen pafundësisht me takimet qe do realizojnë dhe me ne fund mund te fillojnë lidhj

Postuar: 20/09/2019 - 07:08

Astrologët thonë se nuk duhet të bëni gabim që të zemëroni shenjën e Virgjëreshës.