Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këto janë 6 pasiguritë më të shpeshta të meshkujve

Postuar: 11/09/2018 - 08:37

Marrja e sigurisë dhe respektit në një marrëdhënie dashurie është thelbësore për të patur një marrëdhënie të shëndetshme dhe të lumtur.Megjithatë, kjo nuk është gjithmonë e pranishme gjatë bashkëjetesës. Edhe pse nuk ka formulë magjike për të dalë nga pasiguria emocionale, është e mundur të vërehet kur dikush tregon shenja të mungesës së kontrollit dhe mungesës së besimit në marrëdhëniet e tyre.

 
Kjo lloj sjelljeje është më e zakonshme tek gratë, por ju e dini se edhe duke u përpjekur për t’u fshehur, burrat gjithashtu kanë pasiguritë e tyre dhe ja cilat janë disa nga pasiguritë mashkullore:
 
Ndjenjat
 
Shumë burra shmangin zbulimin e ndjenjave të tyre të vërteta, veçanërisht kur ato përfshijnë jetën e tyre të dashurisë. Kjo zakonisht ndodh sepse ata kanë frikë të keqinterpretohen ose të qortohen kur emocionet e tyre tregojnë qartë dobësitë e tyre.
 
Për fat të mirë, kjo sjell ndryshime të mëdha, pasi shumë burra mund të shprehin lehtë ndjenjat e tyre të vërteta. Fshehja e asaj që dëgjon mund ta bëjë një njeri problematik dhe të pasigurt, prandaj është e rëndësishme të jeni të gatshëm të shprehni atë që ndjeni.
 
Jeta financiare
 
Ne të gjithë kemi shqetësime të mëdha në lidhje me sigurinë tonë financiare, por burrat mund të mbajnë më shumë peshë kur bëhet fjalë për para. Ata kanë tendencë të shqetësohen bujarisht për jetën e tyre financiare, sepse ata besojnë se ato janë të vetmet përgjegjëse për ofrimin e partnereve të tyre dhe një jete paqësore.
 
Ata e identifikojnë veten si furnizues vendas dhe duan të ndihen të aftë për të ofruar rehati dhe mirëqenie financiare për familjet e tyre. Kur kjo nuk ndodh, ata thjesht mund të zbulojnë pasiguritë e tyre më të mëdha, si dhe të mos jenë në gjendje të mbështesin dhe respektojnë zotimet e tyre.
 
Pamja fizike
 
Mos mendoni se vetëm gratë kanë pasiguritë e tyre për pamjen fizike, pasi shumë burra mbajnë të njëjtin shqetësim. Burrat gjithashtu kanë tendencë të jenë të shqetësuar për vëllimin e barkut të tyre dhe dëshirojnë të kenë një trup më tërheqës dhe të formuar. Në fund të fundit, kjo është një nga arsyet pse shohim kaq shumë burra që ushtrohen çdo ditë dhe kujdesen për shëndetin e tyre në palestra.
 
Kujdesi i flokëve
 
Ky është gjithashtu një tjetër shqetësim mashkullor, për të cilin shumica e grave nuk janë në dijeni. Është e çuditshme të mendosh se kjo është e pranishme vetëm te gratë, sepse burrat gjithashtu duan të kenë flokë të mëndafshtë. Kur ata mendojnë se diçka nuk shkon me modelin e flokëve, pasiguria e tyre përfundon duke u bërë edhe më e madhe.
 
Të jetuarit me njerëz të tjerë
 
Ne duhet të jetojmë çdo ditë me njerëz të ndryshëm. Kjo është e nevojshme për zhvillimin tonë social dhe psikologjik. Disa prej tyre shprehin vështirësi të caktuara kur bëhet fjalë për të jetuar me burra të tjerë, pasi kjo mund të nxisë xhelozinë e tyre dhe të kërcënojë egon e tyre mashkullore.
 
Raportet
 
Edhe nëse ata janë të dashuruar dhe mendojnë se kjo ndjenjë sjell harmoni, burrat mund të mos jenë në gjendje të fshehin ankthin dhe pasigurinë e tyre kur e duan vërtet partneren e tyre, sipas revista psikologjia. Kur lidhja fillon të jetë e sigurt, ata mund të ndryshojnë dhe të demonstrojnë më shumë siguri, por nuk duan të bëjnë deklarata të vazhdueshme, pasi kjo do t’ua vështirësojë pranimin e një humbjeje të mundshme të partneres të tyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2018 - 16:35

Vendi i ëndrrave ekziston! Quhet Marinaleda dhe gjithçka është në perfeksion, nisur nga rrogat, interneti pa pagesë dhe shumë gjëra të tjera.
 

Postuar: 19/11/2018 - 15:26

Një fermë e vogël organike në pjesën jug-perëndimore të Spanjës prodhon proshutë unike që kusht

Postuar: 19/11/2018 - 15:24

Taxhikistani inauguroi sotdigën më të lartë të botës në Rogun, të kërkuar nga autoritetet e ven

Postuar: 19/11/2018 - 09:52

Sipas statistikave, 60% e njerëzve në botë vuajnë nga nivele të ndryshme të erës së keqe të gojës

Postuar: 19/11/2018 - 09:45

Ndonjëherë është e vështirë të gjesh qoftë edhe një antidjersë të mirë në morinë e produkteve që

Postuar: 19/11/2018 - 08:38

Disa njerëz në momentet e fundit e humbin ndjenjën e kohës dhe fillojnë të flasin për gjërat nga

Postuar: 19/11/2018 - 07:57

Sipas studiuesve, jetëgjatësia është jeta mesatare e pritshme në kushte ideale dhe kjo të fundit