BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x
BREAKING NEWS

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën, Policia e Shtetit në konferencë të jashtëzakonshme (VIDEO-LIVE)

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën,
x
BREAKING NEWS

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në krizë të madhe”, Spartak Ngjela ngre alarmin dhe paralajmëron goditje të bujshme nga SPAK: Ka një plan!

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në
x
BREAKING NEWS

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si asnjëherë më parë

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk do të keni “po” nga ne pa kthyer ...

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk
x
BREAKING NEWS

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok Çupi del me deklaratën e fortë, zbulon çfarë po përgatitet: Këta të dy...

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok
x

Lifestyle

Këto janë tre shenjat më simpatike të Horoskopit

Këto janë tre shenjat më simpatike të Horoskopit

Të gjithë kemi dëgjuar dhe ndoshta takuar për njerëz që hyjnë në një dhomë dhe e “pushtojnë” menjëherë, bëjnë miq lehtësisht dhe arrijnë të tërheqin vëmendjen. Është e vështirë të jesh i zemëruar me ta dhe ka diçka në personalitetin e tyre që i bën ata veçanërisht të pëlqyeshëm. Edhe pse secili prej nesh mund të mësojë se si të bëhet më simpatik dhe simpatik, disa njerëz kanë lindur me këtë dhuratë. Astrologët thonë se shenjat më simpatike janë këto:

Ashtu si të gjitha shenjat e Tokës, Demi janë të njohur për mendjet e tyre praktike dhe kokëfortësinë e tyre të veçantë. Këto nuk mund të thuhet se janë veçori veçanërisht tërheqëse. Megjithatë, planeti që sundon këtë shenjë është Venusi, ndaj e kuptoni pse janë në listën e shenjave më simpatike. Demi i ashpër dhe veçanërisht i guximshëm njihet për talentin e tyre. Ata janë njerëz tek të cilët mund të mbështetemi dhe karakterizohen nga përkushtimi dhe besimi. Ata e duan jetën e mirë dhe gjërat e bukura, ndaj dinë të jenë të bukura.

Sundimtari i tyre planetar i pajisi me dhuntinë e komunikimit. Binjakët e dinë se çfarë dhe si ta thonë për të marrë atë që duan. Ata njihen gjithashtu për aspektet e tyre të ndryshme të personalitetit, por edhe për përshtatshmërinë e tyre. Dinë të “lexojnë” të tjerët, por edhe të “luajnë” me mendjen e të tjerëve për të fituar atë që duan. Gjithçka që duhet të bëni me ta është që sharmi i tyre të kthehet lehtësisht në lojëra mendore.

Mund të themi se Peshorja është më simpatike në të gjithë zodiakun. Ata dinë të magjepsin dhe të tërheqin vëmendjen, ndërkohë që ky sharm është i vërtetë dhe i sinqertë. Planeti i tyre dominues është Venusi, i cili ndikon në harmoninë, stilin dhe hirin e tyre. Në të njëjtën kohë, ata i përkasin shenjave të horoskopit, që do të thotë se dinë të komunikojnë atë që duan të thonë. Përveç kësaj, ata janë të sjellshëm dhe të drejtë dhe duan që marrëdhëniet e tyre të mbizotërojnë nga qetësia dhe harmonia.