Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këto janë tri fantazitë më të mëdha seksuale femërore

Postuar: 15/09/2019 - 21:21

Në hulumtimin e kryer nga faqja simpatic.us, përdoruesve u shtrohen pyetje rreth fantazive të tyre seksuale dhe çfarë i nxisin ata gjatë seksit dhe rezultatet kanë treguar për atë që gratë duan dhe nuk pëlqejnë në seks.

Çështja e parë në të cilën u lidhën pyetjet kishin të bënin me seksin. Madje, 81 për qind e grave u përgjigjën se donin që partnerët t’iu flisnin gjatë seksit. Seksologia Emily Morse thotë se shqiptimi i fjalëve të çoroditura gjatë seksit liron partnerin dhe i jep ide më të mirë të asaj që pëlqen gjatë seksit.

Tema e dytë kishte të bëjë me klubet e natës. Pothuajse 70 për qind e femrave kanë thënë se iu pëlqen të shkojnë në klube të tilla me partnerin, pasi këto vende kanë energji të veçantë seksuale.

Përdorimi i lodrave seksuale gjatë seksit ishte tema e tretë për të cilën të anketuarit janë përgjigjur. 63 për qind e fermave kanë treguar se do të dëshironin që partneri i tyre gjatë seksit të përdorë lodra të tilla. Morse thotë se është inkurajuese kur jep kontrollin e partnerit tuaj mbi kënaqësinë tuaj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 23:14

Nëse je në grupin e atyre njerëzve që mezi presin fundjavën për t’u çlodhur nga puna dhe streset e javës, natyrisht bën edhe ti gabimet që i bëjnë pjesa më e madhe e njerëzve.

Postuar: 18/10/2019 - 17:26

Astrologia Meri ka lajme të mira për shenjat e horoskopit.

Postuar: 17/10/2019 - 20:38

Një studim i kryer në universitetin e Oakland-it në Miçigan, thotë se njerëzit që tentojnë të rua

Postuar: 17/10/2019 - 20:25

Një burrë i ka prerë organin gjenital një personi, i cili dyshohet se ka sulmuar seksualisht bash

Postuar: 17/10/2019 - 14:08

Një  ngjarje e pazakontë  ka ndodhur gjatë një grabitjeje në një farmaci në Brazil.Grab

Postuar: 17/10/2019 - 07:04

Parashikimi për ditën e enjte, 17 tetor 2019