BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Lifestyle

Këto tetë shenjat tregojnë se keni gjetur shpirtin tuaj binjak

Këto tetë shenjat tregojnë se keni gjetur shpirtin tuaj binjak

Për disa, nocioni i një shpirti binjak është thjesht një mit, për të tjerët është një realitet, dhe të gjithë kanë diçka të përbashkët, ata janë duke e kërkuar atë ose që shpresojnë se e kanë gjetur tashmë.

Njerëzit shpesh bëjnë gabime sepse nën barrën e viteve apo presionin e mjedisit, ata lënë pas dore gjërat që janë vërtet të rëndësishme për ta.

Ju duhet të jeni të sinqertë me veten tuaj, të zhyteni thellë në shpirtin tuaj dhe më e rëndësishmja, t’i jepni vetes kohë për të gjetur shpirtin tuaj binjak.

Tetë shenja që ju keni gjetur shpirtin tuaj binjak

1. Kur shikoni në sytë e dikujt për herë të parë, shihni diçka në to që nuk e keni parë tek askush tjetër. Edhe pse nuk mund ta përkufizoni saktësisht, ajo që shihni duket e njohur dhe e këndshme. Është sikur e njihni njëri-tjetrin.

2. Ndonjëherë ndodh që shpirtrat të gjejnë njëri-tjetrin dhe pastaj ndahen dhe më vonë kthehen së bashku. Arsyeja për këtë mund të jetë se takimi i parë ka qenë tepër intensiv dhe ata janë dashur të ndahen për një kohë. Ose, ndoshta ai takimi i parë nuk ishte koha e duhur për t’u lidhur, por disa gjëra ndodhin.

3. Kur e gjeni veten me një person që është shpirti juaj binjak, kjo ju ndryshon për mirë. Është dikush që ka një ndikim shumë të mirë tek ju dhe i gjithë ky ndryshim ndodh natyrshëm.

4. Ndonjëherë ndodh që njerëzit në një shpirt binjak të shohin menjëherë disa ngjashmëri me një pjesëtar të caktuar të familjes, në një mënyrë të mirë dhe pozitive.

5. Datat e rëndësishme në jetën tuaj mund të jenë të njëjta disi ose të lidhen nga sinkroniteti i mrekullueshëm. Për shembull, ditëlindjet tuaja janë saktësisht nëntë muaj diferencë.

6. Shpirtrat binjakë e ndiejnë njëri-tjetrin, edhe nëse nga natyra nuk janë njerëz shumë empatikë. Ata e kuptojnë se për çfarë shqetësohet partneri i tyre edhe kur nuk kanë folur fare për këtë, sikur mund të lexojnë mendjen e njëri-tjetrit.

7. Takimi i parë u zhvillua në atë mënyrë që të dy kuptuat se nuk ishte thjesht një takim romantik kalimtar, por diçka më e thellë dhe më e përhershme, sikur ndonjë forcë e padukshme po ju tërhiqte pranë njëri-tjetrit dhe po ju mbushte me paqe.

8. Pasi u takuat për herë të parë, u bëtë të magjepsur me njëri-tjetrin në mënyra që nuk i kishit menduar kurrë. Marrëdhënia juaj duket se është bërë menjëherë shumë serioze, pa takime dhe njohje klasike.