BREAKING NEWS

Sali Berisha shton dozën e kërcënimeve ndaj Enkelejd Alibeajt, alarmohet Garda e Republikës dhe merr në mbrojtje kryetarin e opozitës

Sali Berisha shton dozën e kërcënimeve ndaj Enkelejd Alibeajt,
x
BREAKING NEWS

Autoriteti i Konkurrencës rrëzon marrëveshjen e Drejtorisë së Transportit dhe Tatimeve për rritjen e çmimit të patentës, e cilëson në kundërshtim me ligjin dhe paralajmëron se do monitorojë tregun 1 vit

Autoriteti i Konkurrencës rrëzon marrëveshjen e Drejtorisë
x
BREAKING NEWS

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, opozita zbulon se ish-kreu i bashkisë Bulqizë u arrestua pasi prishi pazaret e Belinda Ballukut

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, opozita zbulon se ish-kreu i
x
BREAKING NEWS

Çfarë do bëhet me fatin e emigrantëve ilegal në Britani? Çuçi ultimatum Bravernan dhe zbardh bisedimet e takimit: Të amnistohen shqiptarët të cilët punojnë në...

Çfarë do bëhet me fatin e emigrantëve ilegal në
x
BREAKING NEWS

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër, “Apeli” dënon me 25 vite burg Arsen Stojkun, autori është mik i Licëve, ja si ndodhi ngjarja

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër,
x
BREAKING NEWS

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me ‘ultimatum’ në banesën e të shumëkërkuarit në Durrës, por ‘surprizohet’ nga ajo çfarë i gjen babait të tij

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me
x
BREAKING NEWS

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si presidenti Vuçiç bashkëpunoi me hakerat izraelitë për të eliminuar nga politika liderin opozitar

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si
x
BREAKING NEWS

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë: Termocentrali më i madh bërthamor në Evropë rrezikon të shpërthejë, ja si mund të përsëritet katastrofa “Fukushima”

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë: Termocentrali më i madh
x

Lifestyle

Këto tre shenja të Horoskopit kanë një zemër të “akullt”, nuk shfaqin kurrë emocione

Këto tre shenja të Horoskopit kanë një zemër të

Çdokush merret me problemet emocionale në mënyrën e vet. Disa njerëz gjejnë ngushëllim në bisedë, disa qajnë në vetmi, ndërsa disa mbeten mjaft të ftohtë dhe nuk reagojnë ndaj stimujve emocionalë. Të lindurit në këto shenja nuk u pëlqen të tregojnë emocione, ndaj shumë i akuzojnë për ftohtësi.

Ujori

Duke qenë një shenjë e ajrit, Ujori është jokonvencional dhe e trajton stresin në mënyrën e vet. Këta persona i zgjidhin të gjitha vështirësitë e jetës me të menduarit logjik. Ata eliminojnë plotësisht anën e tyre emocionale, sepse besojnë se vendimet duhet të merren me arsye dhe jo me zemër, por të tjerët i perceptojnë si të ftohtë për këtë.

Virgjëresha

Kjo shenjë e tokës është analitike dhe kërkuese. Virgjëreshave nuk u pëlqen të kontrollohen sepse duhet të mbajnë të gjitha fijet në duar. Ata planifikojnë edhe gjërat më të vogla dhe thjesht duan të përqendrohen në qëllimet e tyre, kjo është arsyeja pse ata qëndrojnë gjithmonë të fokusuar dhe të ftohtë.

Bricjapi

Bricjapit nuk i pëlqen kur dikush ndërhyn në jetën e tij. Ata janë kokëfortë dhe pëlqejnë që gjërat të bëhen në një mënyrë të caktuar. Ata nuk duan të mendojnë për këndvështrimin e askujt dhe qëndrojnë në përputhje me pikëpamjet e tyre. Duke qenë ambiciozë dhe materialistë, ata nuk kanë kohë të merren me ndjenjat e askujt dhe pa hezitim mund të prishin lidhjet me këdo që i pengon suksesin.