BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Lifestyle

Këtyre 9 tipe djemsh, nuk duhet tu shkruash për asnjë arsye, as në ditën e Shën Valentin

Këtyre 9 tipe djemsh, nuk duhet tu shkruash për asnjë arsye, as

Pavarësisht se në çfarë faze të jetës sentimentale je, dita e Shën Valentinit të bën të marrësh guxime të tilla, si për shembull: t’i shkruash dikujt që nuk duhet. Në mënyrë që të mos humbisni më kohë, pavarësisht se nuk jeni në një lidhje, DUHET t’i hiqni njëherë e përgjithmonë disa njerëz nga jeta juaj sentimentale. 

Personi: “është perfekt, por…”

Gjithmonë do të jetë ai person që është absolutisht perfekt për ty, me përjashtim të një elementi të madh që është plotësisht jashtë kontrollit tuaj. Ata janë aq të mirë në shtrat, “por” shefat u kërkojnë që të punojnë 100 orë në javë dhe nuk kanë kohë për të të parë kurrë. Është aq i përsosur saqë dyshoni se mos e duan dhe mikeshat, “por” jeton në një qytet tjetër dhe nuk ka ndërmend të lëvizë.

Personi: "shumë shpejt"

Kur është në gjendjen e tij më të mirë do të bëjë të ndihesh sikur jeni ylli i lidhjes. Dhe kur s’është në këtë gjendje, por i qetë, duket sikur thjesht do të heqë qafe. Këta persona janë super intensiv dhe teksa ju ndiheni të veçantë, diçka thellë brenda paralajmëron se diçka nuk shkon.

"Fundi i vdekur"

Ky person është një rrugë pa krye, sepse nuk ka të ardhme me ta. Me këtë person është mjaft e qartë se gjërat nuk janë duke shkuar drejt një marrëdhënieje, sepse e kanë thënë në mënyrë të qartë, si p.sh. “jam shumë i zënë për një lidhje tani” apo “nuk besoj në etiketime (i dashur/e dashur/lidhje)”.

Lojtari

Ju e dini se çfarë është një "lojtar": personi që kujtohet herë pas here nga hiçi dhe të kërkon për t’u takuar. 

Makineria e justifikimit

Nëse do të kishte një çmim për personin më pak të përgjegjshëm në planet, ky person do ta fitonte atë trofe. Ai merr zero përgjegjësi për çdonjërin nga veprimet e tij, për çdo gabim që bën ose lëndimet që shkakton ka një justifikim pse nuk ishte krejtësisht faji i tij.

"Peshkatari"

Pavarësisht nëse është i qëllimshëm apo jo, di si t’ju mbajë në grep. Edhe muaj pasi i keni përfunduar gjërat, ai gjen një mënyrë për t’u rikthyer në jetën tuaj dhe t’ju "mbështjellë" përsëri, qoftë me një mesazh në Instagram apo me një tekst “më mungon”. Ndoshta nuk duan t’ju lënë që ta urresh ose herë pas here kontrollon për t’u siguruar që nuk e urren. Këshillë: Jo vetëm që jeni të lirë ta urreni, por duhet t’i bësh edhe ‘block’.

Boshllëku njerëzor

Ky lloj quhet kështu sepse duke biseduar me ta për çdo gjë serioze ndiheni sikur bërtisni në një humnerë. Sigurisht, shakatë mund të jenë fantastike, por nuk mund të bëni kurrë një bisedë serioze.

Personi i mirë (mjaftueshëm)

Del me një person të mirë (mjaftueshëm) sepse nuk mund të gjeni asgjë të gabuar tek ai. Ai i përfundon punët dhe plotëson të gjitha kriteret që ke në listë. Por nuk ndihesh e gëzuar me ta.

I parëndësishmi

Ky person është thjesht një idiot. Vazhdimisht bën komplimente të pavenda dhe të bën të ndihesh sikur nuk je e mirë mjaftueshëm për një arsye a tjetër. Në të vërtetë je më e mirë se secili prej këtyre njerëzve!