BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia me trupa ushtarake

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani gjerman për të ndryshuar politikën me “dy karrige” të Vuçiçit, këshilltari i Scholz “zbarkon” në rajon, del jashtë loje dhe “Ballkani i Hapur”

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani
x
BREAKING NEWS

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore” që do të përfshijë Rusinë dhe NATO

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja
x
BREAKING NEWS

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e armëve bërthamore, shpall zyrtarisht aneksimin e 4 rajoneve të pavarura të Ukrainës, SHBA e paralajmëron për pasoja katastrofike

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e
x
BREAKING NEWS

Henry Kissinger: Putin ka humbur, ne e mundim dhe në luftën bërthamore, ja si duhet të kundërpërgjigjet NATO

Henry Kissinger: Putin  ka humbur, ne e mundim dhe në luftën
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin drejtorët në disa qarqe të rëndësishme të vendit, zbardhen emrat

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin
x

Lifestyle

Kini kujdes prej tyre/ Këto janë 5 shenjat më besëprera të horoskopit

Kini kujdes prej tyre/ Këto janë 5 shenjat më besëprera

 

Premtimet kur mbahen në mënyrë të vazhdueshme ndihmojnë në forcimin e besimit dhe besnikërisë. Ne të gjithë bëjmë premtime, por shumë prej nesh nuk do të jenë në gjendje t’i zbatojnë ato, gjë që jo vetëm pengon marrëdhënien tonë, por gjithashtu lëkundet aftësinë e personit tjetër për t’i besuar dikujt përsëri. Mbajtja e betimit është shumë më e vështirë sesa bërja e tyre dhe disa njerëz kanë zakon të bëjnë premtime që nuk do t’i mbajnë me siguri. Njerëzve të tillë nuk mund t’u besohet kurrë. Këto shenja të zodiakut nuk e mbajnë fjalën dhe nuk mund t’i mbajnë premtimet që bëjnë.

Dashi

Këta njerëz mendojnë të gjithë për veten e tyre dhe janë të shquar për jetën e tyre që lëviz me shpejtësi dhe lehtë mund të bëjnë premtime të rreme thjesht për të arritur majat. Këta njerëz zakonisht bëjnë premtime pa e menduar as një herë praktikën dhe si rezultat, shpesh mbeten të paefektshëm kur bëhet fjalë për përmbushjen e premtimeve të tyre.

Peshorja

Të njohur edhe me emrin e njerëzve më të pëlqyeshëm, njerëzit që i përkasin shenjës së Peshores bëjnë premtime vetëm për të mos i thyer zemrën dikujt tjetër dhe ata kurrë nuk e nënkuptojnë atë për të cilën po betohen. Këta njerëz thjesht nuk mund të thonë jo në fytyrë dhe kështu, bëjnë premtime boshe dhe të mërzitshme të cilat nuk mund t’i mbajnë.

Shigjetari

Duke qenë një shenjë zjarri, Shigjetarët duan të ecin me rrjedhën dhe në atë rrjedhë ata bëjnë premtime, por qëllimi i tyre nuk është kurrë i keq. Ata duan t’i mbajnë premtimet e tyre, por natyra e tyre aventureske i bën të kapen në punët e shumta ose problemet e tyre që harrojnë për premtimet që kanë bërë dhe pa dashje i thyejnë ato.

Ujori

Ata që i përkasin shenjës së Ujorit njihen për qëndrimin e tyre egoist dhe përfshihen në dramën e premtimeve vetëm nëse duan diçka në këmbim nga ju. Kujdes nga qëllimet egoiste të njerëzve të tillë. Pasi puna e tyre të përfundojë nga ju, ata as nuk do të vijnë, të flasin apo të përmendin premtimet që ju kanë bërë.

Peshqit

Njerëzit me këtë shenjë të zodiakut janë jashtëzakonisht të mirë nga zemra dhe duan të ndihmojnë njerëzit, por ata e mbushin pjatën e tyre me kaq shumë gjëra që i bëjnë ata të paaftë t’i zbatojnë premtimet e tyre. Peshqit e lindur nuk janë në gjendje t’i refuzojnë njerëzit dhe të shkojnë në krye me veten për të mbajtur disi të gjitha premtimet që kanë bërë, por me kaq shumë gjëra ata shpesh nuk janë në gjendje ta bëjnë këtë.