Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kishte dhimbje të forta prej ciklit, 26-vjeçarja tregon kurën e pazakontë që ka gjetur

Postuar: 22/05/2019 - 09:49

Një 26-vjeçare ka rrëfyer sesi ka shpëtuar nga dhimbjet e forta që i shkaktonte cikli menstrual.

Yazmina Jade Adler nga Melbourne tregoi se për të qetësuar dhimbjet ajo përdorur gjakun e saj menstrual.

Një procedurë të pazakontë, ajo lyen fytyrën e saj gjatë një rituali meditimi dhe thotë që kjo e ndihmon të qetësohet.

Adler tregoi se ajo vuante nga dhimbje të papërshkrueshme dhe mjekët i kishin dhënë me recetë disa pilula.

Por, ajo ndërroi mendje kur takoi një grua e cila i rekomandoi që të “lidhej” me gjakun e saj.

Yazmina e tregoi rastin e saj në një program të quajtur “Medicine or Myth” në rrjetin televiziv SBS.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 15:42

Një mësues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke dhunuar në orë të mësimit një nxënës me shpulla.

Postuar: 17/09/2019 - 09:08

Jo të gjithë miqtë me përfitime janë aq me fat sa të bien në dashuri, kështu që shijoni momentin.

Postuar: 16/09/2019 - 15:57

Një nënë me tre fëmijë ka kaluar më shumë se tre javë në spital dhe ra në koma pasi iu shfaq sëmu

Postuar: 16/09/2019 - 15:36

Një mëngjes të hëne një grua në Oregon doli jashtë për një moment dhe pastaj ia mbathi me të katë

Postuar: 16/09/2019 - 13:56

Çfarë ka parashikuar kjo javë e shtatorit për ju?

Postuar: 16/09/2019 - 11:53

Një ngjarje që duket e pabesueshme, por është e vërtetë.