Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kishte probleme me stomakun, prindërit dhe mjekët tronditen nga ajo që zbulojnë

Postuar: 21/04/2019 - 16:44

Një tumor me peshë 15 kilogramë është hequr nga mitra e një adoleshenteje. Kisti gjigand u hoq përmes operacionit nga uterusi i një 16-vjeçareje nga doktorët në Indi. Mjekët u çuditën kur gjetën masën në brendësi të organeve riprodhuese të vajzës gjatë një operacioni në Spitalin e Sarin, në Punjab.
 
Doktorët vendosën të operonin vajzën, pak pasi dështuan të trajtonin dhimbjet e stomakut apo dhe kur vajzës i ndaluan periodat. Kur medikamentet dështuan, vajza u dërgua për operacion të mërkurën më 17 prill. Asaj iu dha një “jetë e re” pak pasi kisti iu largua me sukses nga mitra e saj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 21:53

Marrëdhëniet seksuale varet në gjendjen emocionale dhe në personin që ndodhet në anën tjetër të k

Postuar: 26/05/2019 - 12:50

Në Londër ndodhet ndoshta lokali më i pazakontë në botë.

Postuar: 26/05/2019 - 08:26

Dashi – Ju mund të dëshironi të keni liri sot.

Postuar: 25/05/2019 - 23:57

Nëse nuk ke patur fat në marrëdhëniet e tua të dashurisë, kjo mbase ka të bëjë me faktin se ende

Postuar: 25/05/2019 - 11:29

Që kur u ndava nga bashkëshorti, nisa të kisha një lidhje me një koleg të martuar.

Postuar: 24/05/2019 - 21:15

 Meri Shehu në parashikimin e saj për shenjat e horoskopit ka treguar se për një nga shenjat