Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kjo është mosha kur femrat përjetojnë më shumë kënaqësi seksuale

Postuar: 16/07/2019 - 16:13

Të gjithë njerëzit mendojnë se vajzat përjetojnë më shumë kënaqësi seksuale, kur janë rreth të 20-ve.

Ndërsa një studim dhe psikologët thonë diçka krejt tjetër. Në të 20-tat vajzat nuk përjetojnë shumë kënaqësi seksuale sepse ato kanë ende komplekse dhe janë edhe të ndrojtura.

Hulumtimet tregojnë se femrat përjetojnë seksin më të mirë rreth moshën 36 vjeçare.

Në studimin në fjalë kanë marrë pjesë rreth 2600 gra, të cilat  kanë treguar për përvojat e tyre me orgazëm, ndjenjave të joshjes dhe sa e shijojnë seksin.

Po ashtu ato kanë treguar se pasi kalojnë të 30-atat kanë më shumë vetëbesim dhe janë më të hapura për të kërkuar se çfarë duan në shtrat.

Gjithashtu femrat që kalojnë moshën 30-vjeçare kanë edhe siguri të thonë se çfarë u pëlqen dhe se çfarë nuk u pëlqen në shtrat.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 23:26

Nëse keni vështirësi për të arritur orgazmën ose thjesht doni të rrisni dëshirën seksuale, mund ta bëni shumë mirë këtë me ushqime”, shpjegon Dr.

Postuar: 22/08/2019 - 23:03

Rex Wood është mashkulli që ka arritur të çojë në shtrat më shumë se 100 femra, prandaj le të the

Postuar: 22/08/2019 - 21:36

Spërkasni me pak alkool nën mbulesat e krevatit dhe do të mbeteni pa fjalë, me atë që do të zbulo

Postuar: 22/08/2019 - 21:03

Gjashtë persona të moshës 62 deri në 85 janë arrestuar pasi oficerët e policisë hynë në pyll duke

Postuar: 22/08/2019 - 20:55

Nishanët janë diçka shumë e zakonshme. Pothuajse të gjithë ne kemi nga një të tillë.

Postuar: 22/08/2019 - 20:34

Kur është fjala për seksin, të gjithë ndoshta i bëjnë të njëjtën pyetje vetes, por rrallë e thonë

Postuar: 22/08/2019 - 20:07

Një adoleshente rumune e cili dyshohet se ka shitur virgjërinë e saj në internet, ka pohuar se hi