BREAKING NEWS

"Ky është akti i parë"/ Edi Rama tregon vendimin e fundit të Qeverisë dhe publikon LIVE kontratën: Ju tregoj çfarë do të ndodhë me 4646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës

"Ky është akti i parë"/ Edi Rama tregon vendimin e
x
BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x

Lifestyle

Kjo është shenja më ‘fatkeqe’ e horoskopit, bie në dashuri me personin e gabuar

Kjo është shenja më ‘fatkeqe’ e horoskopit, bie

Zakonisht ndodh që ne të projektojmë te personi që kemi një pëlqim apo që kemi rënë në dashuri ato virtyte dhe ato vlera që në fakt ai nuk i zotëron.

Në njëfarë mënyre ne përpiqemi të shohim gjithmonë të mirat dhe të anashkalojmë të këqijat. Ekziston një shenjë e zodiakut e cila e ka më të theksuar këtë veti dhe zakonisht bie në dashuri me personin e gabuar.

Njihuni se cila është kjo shenjë:

Shigjetari

Ju dëshironi lirinë tuaj dhe dëshironi të bini në dashuri. Duke bërë këtë ju bini në dashuri me dikë që nuk ka nevojë domosdoshmërisht të jetë me ju. Një marrëdhënie në internet ju tingëllon mirë por ju nuk e dini se mund të bini shumë fort në dashuri për dikë në internet dhe kjo ndjenjë mund t’ju ndryshojë për keq. Ky person nuk ka ndjenja për ju i/e dashur Shigjetar, për të ju jeni thjesht dikush me të cilin mund të flisni dhe ata ju pëlqejnë, por a ju duan? Jo!

Gjatë Saturnit në shesh të Hënës do të bini në dashuri me dikë që nuk do ta takoni kurrë dhe që nuk do t’ju tregojë kurrë të vërtetën dhe që ka pak ose aspak respekt për ju. Ju as nuk e dinit që e kishit këtë aftësi për të rënë në dashuri dhe kjo histori që ju po kërkoni të filloni nuk përfundon në lajme të mira.

Ndërkaq, përshtypjet e para janë të rëndësishme dhe ka dy raste kur kjo klishe është veçanërisht e rëndësishme, intervistat e punës dhe takimet e para. Përshtypja mund të jetë stresuese, veçanërisht nëse ndiheni sikur nuk ka reagime të qarta. Si ta dalloni nëse i keni pëlqyer? Zbuloni disa nga shenjat që tregojnë se ai/ajo ju ka pëlqyer.