BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Lifestyle

Kjo shenjë Horoskopi ka fuqinë të parashikojë të ardhmen

Kjo shenjë Horoskopi ka fuqinë të parashikojë të

Planeti i tij dominues është Neptuni dhe është i lidhur edhe me ëndrrat dhe vizionet. Këta njerëz kanë besim dhe shpresë të madhe, duke ndier simpati dhe i ndiejnë mirë vibracionet e të tjerëve. Këta janë Peshqit!

Ata jetojnë në botën e përbërë nga ëndrrat. Dallojnë nga të tjerët për nga fantazia, kreativiteti, intuita dhe shpirti vizionar, por shpesh posedojnë disa aftësi dhe talente të rralla.

Më së miri punojnë në atmosferë të qetë dhe inspiruese, sepse të gjitha ndikimet negative i ndiejnë thellë, kështu që zhurma dhe shamatat mund ta pengojnë procesin kreativ.


Ata shfaqen nëpërmjet ngjyrës, vallëzimit, por shpesh veten nuk dinë ta nxjerrin në pah dhe t’i shfrytëzojnë aftësitë e veta. Gjithmonë u duhet ndihma nga ndonjë tjetër.
Veç Gaforres dhe Akrepit, Peshqit janë gjithashtu shenja uji. Në astrologji, uji është element i ndjenjave. Në atë mënyrë kanë aftësi që të shohin gjëra të papara, të cilat tregojnë gjendjen para se diçka të ndodh.

Si Binjakët, Virgjëreshat dhe Shigjetarët, edhe Peshqit janë me karakter të ndryshueshëm, gjë që do të thotë që lehtë mund t’i impresiononi.


Me Peshqit sundon Neptuni, planeti i cili është i lidhur me magjistarët dhe me tipat e ndryshëm mistikë.

Peshqit, si shenjë e fundit në Zodiak, dëshirojnë të mbrojnë mbetjet e çmueshme të ciklit paraprak për të ardhmen e panjohur e cila i pret. Me një këmbë janë në realitet, me tjetrën në ardhmëri, shpesh kanë vizione se çka do të mund të ndodhë në të ardhmen e afërt.

Ashtu si Peshqit nuk shohin në ujin në të cilin notojnë, të lindurit në këtë shenjë horoskopi shpesh nuk e dinë që janë parashikues. Këtë e mësojnë kur u shfaqen vizione të vogla.

Peshqit mund të ëndërrojnë për gjërat të cilat tregojnë ngjarje të rëndësishme, ndërkaq karakteristika e tyre më e rëndësishme është që lehtë njohin dhe lexojnë “shenjat” përreth tyre.

Për shumicën e njerëzve të lindur në këtë shenjë horoskopi është e rëndësishme qetësia shpirtërore. Shpesh kërkojnë ndihmën e parashikuesve të caktuar për të ikur nga realiteti.

Motoja e tyre është “Ndihem… dhe kryesisht i udhëheq intuita. Në shoqëri të Peshqve mund të zhvilloni intuitën tuaj, fantazinë dhe telepatinë dhe lidhjen me të pavetëdijshmen.