BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Lifestyle

"Koha për të bërë lëvizje të mëdha", zbuloni surprizat e shenjave që ka rezervuar horoskopi për sot

"Koha për të bërë lëvizje të

Dashi
Juve ju është dhënë drita jeshile kozmike sot për të ecur përpara me diçka për të cilën keni hezituar. Nuk ka kohë si e tashmja, ndaj përfitoni nga kjo mundësi dhe shkoni për të! Me një qëndrim të sigurt, nuk mund të dështoni.


Demi
Ju jeni në një pozicion fantastik për të ecur përpara në lidhje me karrierën tuaj. Nëse ndiheni sikur puna juaj aktuale nuk ju kënaq plotësisht, mos hezitoni të hiqni dorë dhe të kaloni në diçka tjetër. Ju pret një mundësi shumë më emocionuese.

Binjaket
Ju do të kaloni pjesën më të madhe të ditës duke shuar zjarret përreth jush në vend që të përqendroheni në punën tuaj. Të gjithë duket se po grinden dhe është e natyrshme që ju të luani rolin e diplomatit. Përqafoni me krenari këtë rol.

Gaforrja
Jeni në një pozicion të mirë për të bërë lëvizje të mëdha në lidhje me karrierën tuaj sot. Do të zbuloni se njerëzit rreth jush po mbështesin më shumë ëndrrat tuaja, ndaj mos hezitoni të ëndërroni. Do të keni sukses në atë që keni vendosur.

Luani
Mos lejoni që konflikti mes jush dhe një kolegu të ju dëmtojë për pjesën tjetër të ditës. Përveç kësaj, mos u bëni nxitës ndaj qasjes së pamatur të atij personi. Merrni kohë për të mbledhur veten dhe për t’u ripërqendruar në të vërtetën e çështjes.

Virgjeresha
Paketoni kostumin tuaj të blinduar midis mjeteve të tjera të punës sot. Eprorët mund të jenë tepër të ashpër në vlerësimin e performancës suaj, ndaj përgatituni. Mundohuni të mos merrni asgjë personalisht dhe mbani mend se kjo është vetëm një punë – mund të largoheni kur të doni.Peshorja
Qasja e papjekur në punë e dikujt ka të ngjarë t’ju bëjë konfuz. Zemërimi po fryn nga brenda jush dhe nëse nuk jeni të kujdesshëm, ka të ngjarë të sulmoheni në një mënyrë që mund të trembë njerëzit me të cilët komunikoni. Mundohuni të jeni më të durueshëm.

Akrepi
Mos jini shumë të ngadaltë sot sepse shefi juaj po ju kontrollon. Nxisni ritmin e punës tuaj ose përndryshe do të mbeteni pas. Sado e pakëndshme që mund të duket, mos kini frikë të ndërmerrni disa rreziqe.

Shigjetari
Ju mund të planifikoni gjithçka që dëshironi dhe të bëni një skenar të paparashikuar për çdo mundësi që ekziston, por nëse nuk e bëni kurrë atë hapin e parë përpara, nuk do t’i arrini kurrë qëllimet tuaja. Kjo është një ditë e mirë për të lëvizur dhe për ta kthyer planin tuaj në veprim.

Bricjapi
Jeni të pathyeshëm sot, ndaj shfrytëzojeni këtë periudhë me energji të lartë në avantazhin tuaj. Ju mund të arrini shumë duke akorduar besimin tuaj të mrekullueshëm dhe personalitetin e bollshëm. Kjo është një kohë e mirë për të paraqitur një plan të ri ose për të bërë një marrëveshje.

Ujori
Mos ngurroni të shprehni mendimin tuaj sot, por bëni kujdes. Fjalët tuaja mund të kufizohen me abuzim verbal nëse nuk jeni të kujdesshëm. Të tjerët janë tepër agresivë sot, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të luani së bashku. Merre me qetësi.

Peshqit
Ritmi i nxituar i atyre që ju rrethojnë mund t’ju bëjë të ndiheni të nxituar në një farë mënyre. Mos vraponi për të kapur ritmin ose mund të përfundoni duke u rrëzuar. Shkoni me ritmin tuaj në vend që të përfshiheni në furinë e krijuar nga të tjerët.