BREAKING NEWS

Pasojat fatale të lidhura direkt me vaksinën! Komiteti i Shëndetit Publik në Amerikë konfirmojnë fakte tronditëse nga studimet e bëra: Sjellin një shpërthim çekuilibri të sistemit, sëmundje e Alzaimer, përfundimisht në tru...

Pasojat fatale të lidhura direkt me vaksinën! Komiteti i
x

Lifestyle

Koka e dushit është e bllokuar? Një sekret për ta kthyer si të re. Truku i thjeshtë që duhet ta dini të gjithë

Koka e dushit është e bllokuar? Një sekret për ta kthyer si

Përveç objekteve të tjera hidro-sanitare, edhe koka e dushit bie ‘viktimë’ e kalcifikimit.

Duke qenë se pastrimi i saj është i vështirë, do t’ju mësojmë një truk të sugjeruar nga zonjat italiane të shtëpisë. Gjithçka që ju duhet për këtë truk është një qese plastike, uthull për pastrim dhe një llastik.

Ja si të pastroni kokën e dushit nga kalcifikimi:

Mbusheni qesen plastike me uthullën për pastrim. Vendosni aty kokën e dushit dhe fiksojeni me një llastik në mënyrë që të mos bjerë.

Është e rëndësishme që ajo të jetë e zhytur komplet në uthull. Lëreni për gjithë natën.