BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Lifestyle

Konsiderohen si ogur i keq, do të befasoheni kur të mësoni kuptimin e gjarpërinjve në ëndërr 

Konsiderohen si ogur i keq, do të befasoheni kur të mësoni

Gjarpërinjtë simbolizojnë ndryshime të mëdha. Nëse i keni parë personalisht, në fotografi, objekte ose ëndrra, ata tregojnë disa gjëra. Për shkak se konsiderohen si zvarranikë të rrezikshëm, besojmë se simbolizojnë gjëra të këqija. Por në fakt lëmë anash sinjalet interesante që dërgojnë.

Në ëndrra, kuptimi i gjarprit është shumë i ndryshëm nga ai që i atribuohet nga mençuria popullore. Në pjesën më të madhe të rasteve, tregojnë frikë nga një rrezik që mund të shfaqet. Ëndrrat me gjarpërinj janë në përgjithësi ëndrra të cilat paralajmërojnë kujdes.

Çdo kulturë i sheh gjarpërinjtë në një mënyrë të caktuar, por për disa prej tyre janë simbole të mbrojtjes, forcës së jetës, energjisë pozitive, shërimit dhe rigjenerimit. Ata sjellin mesazhe pozitive në jetën tuaj dhe tregojnë se ndryshime të mëdha do t’ju ndodhin.