BREAKING NEWS

Marrëveshja për Zgjedhoren përfshin votën e emigrantëve? Ja si përgjigjet Damian Gjiknuri

Marrëveshja për Zgjedhoren përfshin votën e
x

Lifestyle

Krijesa që po çmend botën, forma e saj e çuditshme nuk është parë kurrë më parë në dete

Krijesa që po çmend botën, forma e saj e çuditshme nuk

Shkencëtarët nga Instituti i Oqeanit “Schmidt” kanë gjetur një krijesë të çuditshme në shtratin e detit të Oqeanit Indian. Ajo ka formën e një vargu të ndritshëm.

Teknikisht është një lloj sifonofori, një lloj kandil deti. Ajo është e përbërë nga miliona klone të ndërlidhura, secili me rolin e vet brenda kolonisë.

Ndoshta, është sifonofora më e madhe që është parë ndonjëherë dhe gjatësia e saj mund të kalojë 45 metra.