BREAKING NEWS

Shpresë e madhe! Studiuesit gjermanë shpikin testin që e jep menjëherë rezultatin për Covid19, mund të verifikojnë deri në 400 mijë raste në ditë (DETAJET)

Shpresë e madhe! Studiuesit gjermanë shpikin testin që e jep
x

Lifestyle

“Ku dreqi jam kështu, a jam duke e dëgjuar një prift”, i vdekuri thërret nga arkivoli: Më nxirrni jashtë, është shumë errët këtu (Dëshira e tij do iu habisë të gjithëve)

“Ku dreqi jam kështu, a jam duke e dëgjuar një
“Më nxirrni jashtë kësaj, kutie të mallkuar është shumë errët këtu”. Këto janë fjalët e dëgjuara nga arkivoli i Shay Bradley, i cili kishte vdekur më 12 tetor.
 
Familjarët e tij treguan se Shay ka qenë i sëmurë për 3 vite dhe e ka ditur që do të vdiste”, raporton “Irish News”.
 
Duke qenë se ai gjithmonë ka qenë një person i buzëqeshur dhe qesharak, ai ka dashur që në varrimin e tij të mos qaj askush, për këtë arsye e ka incizuar zërin e tij duke i bërë të gjithë të qeshnin.
 
Në incizim u dëgjua “Ku dreqi jam kështu, a jam duke e dëgjuar një prift, Shay po flet jam në arkivol”.
 
Dhe më pas u përcjell me një këngë: “Tung, tung përsëri, jam unë duke thënë lamtumirë për herë të fundit.”
 
Duke u siguruar që e ka bërë familjen dhe të afërmit të qeshin për herë të fundit, ai u largua në paqe.