Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ku dreqi jam kështu, a jam duke e dëgjuar një prift”, i vdekuri thërret nga arkivoli: Më nxirrni jashtë, është shumë errët këtu (Dëshira e tij do iu habisë të gjithëve)

Postuar: 18/11/2019 - 11:52

“Më nxirrni jashtë kësaj, kutie të mallkuar është shumë errët këtu”. Këto janë fjalët e dëgjuara nga arkivoli i Shay Bradley, i cili kishte vdekur më 12 tetor.
 
Familjarët e tij treguan se Shay ka qenë i sëmurë për 3 vite dhe e ka ditur që do të vdiste”, raporton “Irish News”.
 
Duke qenë se ai gjithmonë ka qenë një person i buzëqeshur dhe qesharak, ai ka dashur që në varrimin e tij të mos qaj askush, për këtë arsye e ka incizuar zërin e tij duke i bërë të gjithë të qeshnin.
 
Në incizim u dëgjua “Ku dreqi jam kështu, a jam duke e dëgjuar një prift, Shay po flet jam në arkivol”.
 
Dhe më pas u përcjell me një këngë: “Tung, tung përsëri, jam unë duke thënë lamtumirë për herë të fundit.”
 
Duke u siguruar që e ka bërë familjen dhe të afërmit të qeshin për herë të fundit, ai u largua në paqe.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 21:57

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë. Një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në shitje në Art Basel Miami Beach për 120.000 dollarë.

Postuar: 07/12/2019 - 11:26

Informacionet e shumta që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shke

Postuar: 07/12/2019 - 10:28

Sitio Pariahan, është një fshat bregdetar në Filipine që dikur ishte ishull, dhe tani është thu

Postuar: 07/12/2019 - 09:38

Simbol i Vitit të Ri kinez është Miu, ndërsa ky vit do të jetë plot surpriza.

Postuar: 06/12/2019 - 17:26

Flitet shumë sot në internet për respektimin e të kufijve me të tjerët, dhe kjo duhet të vlejë