BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Lifestyle

Kujdes gabimet! 3 shenjat e horoskopit që do të ndahen këtë muaj

Kujdes gabimet! 3 shenjat e horoskopit  që do të ndahen këtë

Ka shumë mënyra se si një marrëdhënie mund të përfundoj. Mund të përfundoj me kohën e vet, ose mund të ndodhë në një çast. Ne mund t’i lëmë të dashurit tanë menjëherë, ose mund të bëjmë një ndarje miqësore.

Por ne nuk jemi këtu për të vuajtur, shenja. Ne jemi këtu për të përjetuar jetën si qenie njerëzore, dhe një pjesë e kësaj eksperience ka të bëjë me të ditur se kur është koha e duhur për të dashur dikë dhe kur është koha për t’i thënë lamtumirë. Por cila shenja do të jenë ato që do i japin lamtumirën marrëdhënieve të tyre?

 

1.     Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Gjithmonë e keni ditur se kur është momenti i duhur dhe për fat të keq ‘i duhuri’ në këtë rast do të thotë se e dini se është koha për t’i dhënë fund marrëdhënies në të cilën jeni aktualisht. Gjatë këtij muaji ju do do t’i kurseni vetes dhimbjen për të hyrë në ndonjë debat tjetër me partnerin tuaj. Por do i jepni fund marrëdhënies tuaj. Ju të dy e dini, por asnjëri prej jush nuk ka bërë lëvizjen për t’i dhënë fund zyrtarisht. Energjia e Marsit ju rrit dhe ju lejon një vizion të qartë për të ditur se çfarë duhet bërë.

2.     Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Gjëja e fundit në botë që keni parashikuar ndonjëherë është që marrëdhënia në të cilën jeni të përfundoj, siç ka ndodhur. Ekziston gjithashtu një mundësi që marrëdhënia juaj filloi të përkeqësohej kohë më parë, por asnjëri prej jush nuk donte ta përfundonte atë, duke menduar se do të rigjallërohej disi. 

3.     Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Vjen një moment kur fillon dhe kupton në jetë, se mund ti falësht dikujt shum gjëra por jo jetën tënde. I fal dikujt aq shumë nga koha jote deri sa papritur, gjërat ju duken të frikshme. A keni ngecur në këtë marrëdhënie? Nuk ka rrugëdalje? Jeni në panik sepse mendoni se mund të keni shkuar shumë larg dhe tani e dini se nuk mund të shkoni më tej? Ju mund ta keni bindur veten se mund të jeni si gjithë të tjerët, por në marrëdhënie, nuk jeni një person që mund të zotërohet, dhe kjo është ajo që mendoni se duhet të arratiseni në këtë muaj të Dhjetorit. Dhe momenti juaj ka ardhur.