BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha vijon garën për zgjedhjet e 14 majit, Celibashi kërcënon me sanksione ata që abuzojnë me simbolet e PD

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha
x
BREAKING NEWS

Do përfshihet SPAK në hetimet për sulmin ndaj 'Top Channel'? E zbulon Altin Dumani dhe bën paralajmërimin e fortë

Do përfshihet SPAK në hetimet për sulmin ndaj 'Top
x

Lifestyle

KUJDES! Ky është gabimi më i madh që bëni pasi keni lyer flokët

KUJDES! Ky është gabimi më i madh që bëni pasi keni

Parukierët kanë zbuluar një sekret që do t’ju ndihmojë që flokët tuaj të lyer të qëndrojnë të njëjtë për aq kohë sa të jetë e mundur. Për një efekt që është i njëjtë sikur sapo keni dalë nga salloni, duhet të bëni pak përpjekje. Vera është periudha e vitit kur shumë femra zgjedhin të lyejnë flokët e tyre.

Njerëzit shpesh nuk ndjekin të gjitha udhëzimet që u japin parukierët. Gabimi më i madh që mund të bëni pas lyerjes është të lani flokët menjëherë. Parukierët profesionistë rekomandojnë që të prisni të paktën 48 orë. Disa këmbëngulin edhe 72 orë pas lyerjes.

Kjo do të kontribuojë shumë që flokët tuaj të mbeten në ngjyrën e tyre origjinale, sepse duhen tre ditë që flokët të marrin ngjyrën. Në këtë mënyrë, molekula e ngjyrës mbetet e bllokuar dhe lejon që ajo të jetë më e qëndrueshme. Kur t’i lani për herë të parë, mos përdorni shumë shampo.