Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kujdes me fotot lakuriq që ju dërgojnë në WhatsApp, mund ta pësoni keq

Postuar: 21/09/2018 - 22:02

WhatsApp po regjistron një lloj të ri të mashtrimi. Nëpërmjet WhatsApp një djalë u kontaktua nga një vajzë dhe ngjarjet e para janë regjistruar në Amerikë.

Nuk zgjati shumë dhe vetëm pak mesazhe të shkëmbyera mes tyre, do të çonin më pas në dërgimin e disa imazheve provokuese nga vajza.

Fotot e guximshme të dërguara nga WhatsApp do të sillnin më shumë se një dhimbje koke tek i riu.

Pas një kohe, “një polic”  komunikoi me të duke e akuzuar atë për joshjen e të miturës dhe për të qenë në posedim të fotove pornografike të fëmijëve.

Polici i supozuar, që ishte pjesë e mashtrimit, thirri djalin dhe i tha atij se fotografitë ishin dërguar nga një vajzë 14-vjeçare dhe nëse ai nuk paguante një shumë parash mund të bënte vite burg.

“Polici” i tha se babai i vajzës e kishte denoncuar dhe gjendja ishte serioze.

Përafërsisht 750 dollarë amerikanë do t’i kushtonte atij shkëmbimi që filloi në WhatsApp.

Ndaj, bëni kujdes se çdo ditë e më shumë po lindin forma të reja mashtrimi në rrjetet sociale.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Tendenca e re e stimulimit të trurit për të përmirësuar memorien, a do ta bënit?

Postuar: 22/10/2018 - 22:45

Me disa tela e sfungjerë, ndoshta dhe në kushte shtëpiake, njerëzit po përpiqen të ndërhyjnë në mendjen e tyre me sinjale elektrike.
 

Postuar: 22/10/2018 - 20:14

Kjo javë ka si fenomen thelbësor hënën e Plotë e cila nuk është aq e shndritshme dhe e këndshme,

Studimi: Ujërat e Marsit mund të mbështesin jetën

Postuar: 22/10/2018 - 19:50

Shkencëtarët njoftojnë së fundmi se në ujërat tokësore të planetit të kuq mund të ketë oksigjen
Rreth vicioz degradimi/ Skllavëria moderne dhe ndryshimet klimatike

Postuar: 22/10/2018 - 19:25

Një studim i ri thotë se marrëdhënia mes ndryshimeve klimatike, degradimit mjedisor dhe skllavë

Postuar: 22/10/2018 - 19:20

Jo të gjitha thuhen! Veçanërisht nëse të lëndojnë.

Minjtë gjigandë vrasin zogjtë detarë në ishullin e largët të Atlantikut

Postuar: 22/10/2018 - 19:09

Ishulli Gough në mes të Atlantikut jugor dhe i distancuar nga çdo masë tokësore, është listuar
Viktoria, 500 rezidentë të ngjeshur në ishullin e peshkatarëve 50m të gjatë

Postuar: 22/10/2018 - 17:49

Ishulli Migingo ngrihet nga ujërat e liqenit Viktoria si kurrizi i një breshke të mbuluar barra