BREAKING NEWS

“Është një xhelat i vërtetë”, ish-Presidenti Meta paralajmëron Ramën: Do të përdorim ligjet e tij për të...

“Është një xhelat i vërtetë”,
x
BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x

Lifestyle

Kujdes me kë rrethoheni, këto janë 3 shenjat më të liga të Horoskopit

Kujdes me kë rrethoheni, këto janë 3 shenjat më të liga

Ka shumë shenja që reagojnë mirë ndaj situatave të caktuara dhe të tjera që shqetësimi kryesor i tyre është të hakmerren ndaj të tjerëve.

Ka dy kategori njerëzish: ata që, pas një lëvizjeje të keqe, do ta lënë karmën të veprojë, edhe ata që nuk do të pushojnë nëse nuk hakmerret.

Kategoria e dytë ndahet në dy nënkategori: ata që do të reagojnë mbi nervat dhe zemërimin e tyre dhe ata që do të planifikojnë hakmarrjen e tyre hap pas hapi. Sido që të jetë, nëse doni të dini se me çfarë lloj njerëzish keni të bëni dhe nëse ata bëjnë pjesë në kategorinë e fundit, shikoni yjet. Ata mund t’ju ndihmojnë.

Temperamenti i tyre është shpërthyes nga natyra. Dashi i përket shenjave të zjarrit dhe personaliteti i tyre i zjarrtë nuk mund të lërë asgjë të pafalshme. Nëse dikush komenton negativisht ose tërheq vëmendjen ndaj tyre, ata do të krijojnë planin e përsosur për t’u hakmarrë dhe për t’i mposhtur. Ata e urrejnë kur të tjerët i kalojnë dhe nuk janë të gatshëm të lejojnë askënd t’u vjedhë drejtimin.

Mjaft sipërfaqësore dhe me dy fytyra, Virgjëreshat duken miqësore dhe të ëmbël derisa të arrijnë qëllimin e tyre të të shkatërrojnë. Aftësia e tyre kritike i ndihmon shumë në planet e tyre, ndërsa keqdashja e tyre e mbuluar vështirë se vihet re nga të tjerët.

Nuk është për t’u habitur që akrepi është në listë, pasi dihet se është një nga shenjat më hakmarrëse. Ai nuk do të hezitojë të hedhë helmin e tij ndaj kujtdo që ai mendon se nuk është në interesin e tij më të mirë ose nuk pengon qëllimet e tij. Ai është veçanërisht dinak dhe i aftë për të hartuar planet më komplekse të hakmarrjes.