BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Lifestyle

“Kujdes me marrëdhënien sot”, horoskopi ditor

“Kujdes me marrëdhënien sot”, horoskopi ditor

E Premte 17 Nëntor 2023
Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të premten Hëna disonante mund të shkaktojë disa dhimbje koke të vogla nga pikëpamja fizike, por në të kundërt do të gjeni veten në një situatë shumë të favorshme astrologjike që mund t’ju japë kënaqësi të madhe. Ka ende keqkuptime në dashuri, ndoshta sepse po fokusoheni shumë në problemet tuaja të përditshme dhe punët tuaja.
Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të premten nuk është e lehtë të ruash kontrollin dhe qartësinë në këtë fazë të jetës tënde edhe sepse nuk mungojnë personat që po të vënë në provë durimin. Do të duhet të përpiqeni të veproni me pjekuri dhe mençuri, duke shmangur reagimet impulsive.
Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të premten fillimi i javës ju pa nën presion. Është e vërtetë që ju pëlqen ta mbushni jetën tuaj me angazhime dhe gjëra për të bërë, por është po aq e vërtetë që herë pas here duhet të ndaloni për të pushuar pak. Do të duhet të përpiqeni të gjeni pak hapësirë ??edhe për ndjenjat.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të premten Hëna në kundërshtim mund të shkaktojë agjitacion dhe konfuzion. Fakti i të qenit jo shumë racional dhe shumë instinktiv të bën të jesh pak kaotik në menaxhimin e marrëdhënies me partnerin. Për sa i përket punës, impulsiviteti juaj dhe kjo fazë e agjitacionit të fortë mund të shkaktojë disa probleme.
Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të premten Afërdita do të rrisë bujarinë dhe altruizmin tuaj gjatë orëve të ardhshme. Në këtë moment ju keni një dëshirë të madhe për të treguar dashurinë dhe përkushtimin tuaj ndaj të tjerëve edhe me gjeste vëllazërore dhe solidariteti. Është koha për sqarime në lidhje me dashurinë.
Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të premten Hëna në aspektin e mirë do t’ju japë një periudhë mjaft tërheqëse. Krahasuar me disa ditë më parë, sigurisht që jeni më në formë dhe më të vendosur. Po kërkoni hapësira të reja dhe pak liri edhe sepse jeni lodhur duke u shtypur nga angazhimet dhe detyrimet e punës.
Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të premten kjo është koha e duhur për t’u distancuar nga njerëzit që duan të provokojnë ose të vënë në vështirësi. E diela do të jetë gjithashtu një shpërblim për ata që po përpiqen të shpengojnë veten pas një periudhe disi gri.
Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të premten duhet të përpiqeni t’i kushtoni më shumë vëmendje dhe t’i kushtoni më shumë kohë personit që doni. Kohët e fundit jeni fokusuar vetëm në angazhimet tuaja të përditshme dhe keni harruar gjithçka tjetër. Afërdita në shenjë stimulon takime të reja.
Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të premten do të jetë vendimtare për ata që po përpiqen të përmirësojnë pozicionin e tyre. Më në fund do të keni një avantazh veçanërisht nëse jeni duke punuar në një projekt që rrit kreativitetin tuaj. Çiftet në krizë më në fund do të mund të shërohen, nëse njëri prej tyre nuk është vërtet i lodhur.
Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të premten ndoshta jeni shumë kokëfortë për pozicionet tuaja dhe ky qëndrim, në planin afatgjatë, mund të dëmtojë ndjeshmërinë e të tjerëve. Do të duhet të shmangni zgjedhjet e rrezikshme për të ardhmen tuaj të paktën deri në pjesën e parë të vitit të ardhshëm.
Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të premten shumë gjëra do të zhbllokohen së shpejti edhe për shenjën tuaj të horoskopit. Nëse keni një projekt në lojë, shumë pengesa që kanë penguar evoluimin e tij tani do të kapërcehen lehtësisht, duke e lënë fushën të lirë.
Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Këto ditët e ardhshme duhet t’u kushtohen në një mënyrë të veçantë njerëzve tuaj më të dashur. Kjo është koha e duhur për një sqarim përfundimtar në dashuri. Me Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm, do të favorizohen edhe projektet e reja për sa kohë që keni pak durim dhe dini të prisni momentet e duhura.