BREAKING NEWS

Gary Kokalari zbulon dëshmitarët që do çojnë pas hekurave familjen Berisha për “Gërdecin”, paralajmëron shpalljen “non grata” të Metës dhe tregon se kush është i penduari i dosjes “McGonigal”që do fundosë shumë emra

Gary Kokalari zbulon dëshmitarët që do çojnë pas
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se po përpiqet të asgjësojë PD, aktivistja ngre dyshime se Berisha po luan blofin me dosjen “McGonigal”

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se
x
BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x

Lifestyle

Kujdes! Nëse i dalloni këto shenja, iPhone juaj ka një virus

Kujdes! Nëse i dalloni këto shenja, iPhone juaj ka një virus

Në rast se po pyesni veten, po, është shumë e lehtë që celulari juaj të marrë një virus, ashtu si kompjuterët. Ajo që zakonisht ndodh në një telefon celular është se virusi synon pikat e dobëta dhe aplikacionet që mund të mos menaxhojnë siç duhet informacionin tuaj personal.

Rritja e përdorimit të të dhënave

Nëse ka një virus të pazbuluar, ai do të rrisë përdorimin tuaj të përgjithshëm të të dhënave.

Aplikacionet që dalin jashtë funksionit

Ndonëse ka një sërë arsyesh që mund të ndodhë kjo, nëse keni shumë hapësirë ??ruajtëse dhe jo aplikacione të panumërta, por po i shihni ato të dalin jashtë funksioni, mund të keni një virus.

Është normale nëse ndodh aty-këtu, por mbinxehja e shpeshtë mund të nënkuptojë se ‘malware’ po e konsumon shpejt RAM-in.

Është si posta e padëshiruar. Nëse merrni ankesa nga miqtë se u dërgoni lidhje të rrezikshme, ndoshta duhet ta shikoni.

Si të hiqni virusin nga një iPhone

-Pastroni historinë tuaj përmes cilësimeve.

-Shkoni te cilësimet, shkoni te Apple ID, pastaj iCloud. Zgjidhni rezervimin më të fundit.

-Shkoni te “Cilësimet”, zgjidhni “Përgjithshme”, pastaj “Rivendos” dhe “Fshi të gjithë përmbajtjen”. Rivendosja në fabrikë është zgjidhja e fundit.