BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x

Lifestyle

Kur distancimin social e respektojnë kafshët, ja se ç’ndodhi në vendin që tashmë është bërë një ndër vatrat e pandemisë

Kur distancimin social e respektojnë kafshët, ja se

Ministri indian i Bashkimit, Kiren Rijiju publikoi një foto në rrjetet sociale, ku e përshkroi si shembullin e përsosur të distancimit shoqëror.

E shkrepur në Arunachal Pradesh, fotografia tregon një grup majmunësh të ulur në dy rreshta të drejtë përgjatë një rruge të zbrazët.

Majmunët janë parë të gjithë të ulur në një distancë larg nga njëri-tjetri, duke mishëruar parimet e distancimit shoqëror për të cilin thonë autoritetet shëndetësore është thelbësore për të përmirësuar përhapjen e koronavirusit.

Në foto, një burrë shihet duke ofruar banane dhe feta shalqiri majmunëve. “Nëse vëzhgojmë me kujdes, kafshët mund të na mësojnë shumë mësime jetësore që mund të kemi humbur në nxitimin e jetës sonë normale”, shkroi ministri Rijiju.

India është bërë një ndër vendet ku pandemia po përparon me shpejtësi, duke u kthyer në një ndër vatrat e vonuara të koronavirusit. Në këtë vend janë regjistruar mbi 7700 raste gjatë 24 orëve të fundit, për një total prej rreth 198 mijë raste. Viktimat janë 5608, +200 brenda një dite.