BREAKING NEWS

A është ai politikani që përmendet në përgjime? Reagon për herë të parë Taulant Balla

A është ai politikani që përmendet në përgjime?
x
BREAKING NEWS

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në qeveri, ministrja lëshon thirrjen e fortë

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në
x
BREAKING NEWS

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e Fierit ka lidhje me hakerimin iranian, porositësit përshkruanin...

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për Çervanaku: E njihnin si bamirës

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’ Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari, po bëheshin gjëra që...

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’
x
BREAKING NEWS

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/
x
BREAKING NEWS

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e krimit...

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e
x
BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x

Lifestyle

Kur duhet të zbukuroni pemën e Vitit të Ri? Po afron data, jemi vetëm pak ditë larg

Kur duhet të zbukuroni pemën e Vitit të Ri? Po afron data, jemi

Teksa festat po vijnë ngadalë fillojmë të mendojmë për dekorimin e shtëpive tona. Por shumë njerëz vendosin pemët dhe dekorimet e tyre të Krishtlindjeve në nëntor, disa në fillim të dhjetorit dhe të tjerë një javë para ditës së madhe – pyetja është, a ka në të vërtetë një kohë të caktuar për të vendosur pemën dhe dekorimet tuaja?

Shumë njerëz priren të fillojnë të dekorojnë nga 1 dhjetori për të shënuar numërimin mbrapsht zyrtar për festimet, dhuratat dhe darkën madhështore.

Njerëzit mezi presin të hyjnë në frymën festive, por ekspertët thonë se 27 Nëntori është data më ideale për të filluar të vendosni pemën dhe dekorimet tuaja. Pse? Pikërisht sepse tradita e do katër të diela para ditës së Krishtlindjes. Dhe këtë vit përkon me datën 27 Nëntor.

Data për të hequr pemët e Krishtlindjeve është gjithmonë mjaft strikte. 5 janari, nata e dymbëdhjetë nga dita e Krishtlindjes nga Kisha në Angli, është koha e këshilluar për të vendosur dekorimet përsëri në papafingo.