Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kur është mosha ideale për t'u martuar? E thotë studimi

Postuar: 19/05/2019 - 15:07

Martesa është një hap i rëndësishëm në jetë. Disa e shohin si vendimtarin, ndërsa shumë persona nuk e shohin aspak martesën si diçka të rëndësishme, mjafton të kenë pranë njeriun që duan. Para vendimit për t'u martuar shumë persona mund të stepen për sa i takon moshës.

Sipas studimeve të kryera së fundmi nga ‘The time’, njerëzit duhet të martohen nga mosha 28 deri në 32, në qoftë se nuk dëshirojnë të divorcohen. Megjithatë këto janë thjesht statistika dhe mund të mos përshtaten me situatën tuaj personale, karakterin ose psikologjinë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 13:56

Çfarë ka parashikuar kjo javë e shtatorit për ju? Cila do të jetë shenja e favorizuar e yjeve, dhe si do të shkojnë planet tuaja? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla.

Postuar: 16/09/2019 - 11:53

Një ngjarje që duket e pabesueshme, por është e vërtetë.

Postuar: 16/09/2019 - 07:02

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e ç

Postuar: 15/09/2019 - 22:56

Një baba ka vrarë veten në ditën e dasmës së vajzës së tij.

Postuar: 15/09/2019 - 21:21

Në hulumtimin e kryer nga faqja simpatic.us, përdoruesve u shtrohen pyetje rreth fantazive të tyr

Postuar: 15/09/2019 - 19:42

Një histori tronditëse, e para që vjen në vjen në studion e “Ka Një Mesazh Për Ty” ës

Postuar: 15/09/2019 - 19:33

Një studim i ri ka diçka interesante për të thënë për aktivitetin e preferuar të meshkujve para d