BREAKING NEWS

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, zbardhet shifra: Ja sa të infektuar me koronavirus u shënuan ditën e sotme

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së
x

Lifestyle

Kurrësesi mos prisni që këto dy shenja horoskopi të jenë plotësisht të angazhuar në çift

Kurrësesi mos prisni që këto dy shenja horoskopi të

Në 12 shenja horoskopi, Bricjapi dhe Dashi janë dy shenja të pavarura, që e kanë të vështirë të angazhohen plotësisht në një marrëdhënie. Nuk është se janë të pavendosur, por janë shenja të vështira dhe kërkojnë shumë dhe gjatë një marrëdhënie janë shumë mosbesuese.

Dashi është një shenjë sensuale, impulsive dhe shumë e pasionuar. Kjo shenjë nëse dëshiron diçka, do e marrë patjetër dhe do nuk lejojë askënd ti futet në mes. Dashi është shumë kërkues emocionesh dhe fitimtar i madh.

Nga ana tjetër, Bricjapët janë një shenjë e pavarur dhe ndjejnë nevojën e fortë për të zgjidhur problemet e tyre, pa ndihmën e dikujt. Ana e tyre pesimiste dhe e frika, mund të influencojë vendimin për t’u larguar, e më pas nisin të besojnë se është e nevojshme të vlerësojnë krizën e lidhjes, duke u ‘strehuar’ në një hapësirë të cilën e quajnë të sigurt, derisa të ristabilizojnë mendimet e tyre.

Për një Bricjap nuk është shumë e vështirë që të qëndrojë në një marrëdhënie të gjatë, është shumë e vështirë për atë që të mbetet përjetësisht i lidhur ndaj partnerit të tij.