Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kush do të jetë aktorja e re, pjesë e kastit të Portokallisë

Postuar: 22/09/2017 - 14:33

Gjatë këtij sezoni në “Portokalli” ka patur shumë ndryshime.

Disa prej figurave më kryesore të këtij shoë humoristik janë larguar e disa të tjerë pritet t’i bashkohen trupës së Portokalli.

Pak kohë më parë u mësua se janë larguar nga kasti i aktorëve Bes Kallaku, Erion Isai dhe dy ditë më parë edhe aktori Florian Binaj.

Mësohet se “Portokallia” i ka bërë ftesë aktores së njohur të teatrit Linda Jarani. Por nuk e dimë nëse Linda e ka pranuar këtë ftesë.

Momentalisht aktorja stil është duke punuar me shfaqjen teatrale “Stjuardesat” me regji të Kiço Londos si dhe sot në mbrëmje do të ngjitet në skenën e Teatrit të Korçës për të interpretuar në veprën “Ferma e kafshëve”, me regji të Erion Isait.

Përveçse një aktore shumë e mirë, Linda është një nga ato vajzat e bukura të Instagramit. Fotot e saj na tregojnë se ka një stil shumë të veçantë dhe përveç aktrimit një tjetër pasion i saji është moda.

Gjithsesi mbetet për tu parë nëse aktoren do ta shohim në Portokalli, pasi kjo zgjedhje i takon vetëm asaj!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/10/2017 - 20:32

Deklarata e imamit, Elvis Naçi për gratë dhe tradhtinë bashkëshortore bëri bujë në media pak ditë më parë, e vetë imami u detyrua të sqarojë se gjithçka e kishte thënë në sensin pozitiv që familjet shqiptare të jenë më të forta.

Postuar: 16/10/2017 - 11:14

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me Lotarinë Amerikane.

Postuar: 16/10/2017 - 08:37

Sot nis viti i ri akademik 2017-18 për të gjithë maturantët që rezultuan fitues në degët që aplikuan sot drejtohen për herë të parë në universitete.

Postuar: 16/10/2017 - 08:30

Ekipi ndërkombëtar i hulumtimit ka zbuluar se 12 përqind e rasteve të depresionit mund të ishin parandaluar nëse pjesëmarrësit  do të ushtroheshin vetëm një orë çdo javë.

Postuar: 16/10/2017 - 08:09

Një dron ka vënë në rrezik jetën e 130 njerëzve, pasi ka qenë duke u përplasur me një aeroplan që po përgatitet të mbërrijë në aeroportin e Gatwick.

Postuar: 16/10/2017 - 07:44

Dy burra dhe një grua të cilët janë hedhur me parashutë kanë gjetur vdekjen pas një mosfunksionimi të parashutës në Mission Beach.

Postuar: 16/10/2017 - 07:18

Dashi