BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Lifestyle

Kush shkon për të blerë në supermarkete, kush vrapon për në farmaci, një pjesë e amerikanëve po mbajnë radhë për...

Kush shkon për të blerë në supermarkete, kush vrapon

Kërkesat për t’u furnizuar me marijuanë në SHBA janë rritur, kjo për faktin se qytetarët do të detyrohen të mbyllen nëpër shtëpitë e tyre për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Kompanitë që merren me shitjen e kanabisit këtë javë kanë shënuar rritje në shitje, sepse konsumuesit janë duke u munduar të kenë rezerva gjatë periudhës sa qëndrojnë të mbyllur dyqanet në tërë SHBA-në, transmeton “Telegrafi”.

Sipas raportit të javës së kaluar, në Kaliforni dhe Washington shitja e marijuanës është rritur me mbi 50 për qind, kurse pritet të ketë rritje të shitjes edhe në vendet e tjera të SHBA-së.

Në Kaliforni dhe New York dyqanet me kanabis janë mbyllur, sikurse shumë lokale që nuk konsiderohen si nevojë urgjente për qytetarët.