BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Lifestyle

Ky do të jetë viti juaj! Para dhe dashuri: Këto shenja të Horoskopit do të shkëlqejnë në 2023

Ky do të jetë viti juaj! Para dhe dashuri: Këto shenja të

Si çdo vit në këtë kohë, edhe këtë vit, të gjithë me padurim vitin e ri, duke shpresuar se do sjellë gjithçka që dëshirojnë. E vërteta është se viti 2023 për disa shenja të horoskopit do të jetë i mrekullueshëm, plot mundësi dhe momente të bukura!

Sipas yjeve, shenjat e mëposhtme do të shkëlqejnë vitin e ardhshëm.

Dashi

Energjia që do të jepni në vitin 2023 do të jetë aq intensive dhe e ndritshme sa të gjithë do ta vënë re dhe do ta ndjejnë atë. Këtë vit do të ndiheni më të rinovuar se kurrë, me Jupiterin në shenjën tuaj deri më 17/5 duke rritur pranimin tuaj nga të tjerët dhe duke ju dhënë mundësi për të përmirësuar jetën tuaj personale.

Më vonë, ajo do të zhvendoset në shtëpinë tuaj të dytë dhe tani do të ketë prosperitet financiar. Mund të bëni një marrëveshje që do t’ju sjellë fitime, disa nga dëshirat tuaja do të realizohen, do të jetë më e lehtë për ju të merrni atë që dëshironi, dhe kjo përfshin objektin e dëshirës tuaj.

Demi

Me Jupiterin në shenjën tuaj nga data 17/5 e tutje, gjithçka dhe të gjithë rreth jush do të rrotullohen. Do të shkëlqeni dhe do të tërhiqni të gjithë, romantikisht dhe ndryshe, kështu që personalisht, profesionalisht dhe emocionalisht do të keni përparësinë.

Tani nuk do të keni asnjë pengesë tjetër planetare që t’ju privojë nga entuziazmi dhe vullneti për të qenë pionier, as nuk do t’ju vjedhë mundësitë për t’u dalluar. Pra, rruga është e hapur dhe ju keni aftësinë për të arritur atë që keni në mendje, e cila nuk do të jetë pak.

Gaforrja

2023 është viti juaj, ndaj bëhuni gati të shkëlqeni! Jupiteri fillimisht në shtëpinë tuaj të 10-të dhe më pas në shtëpinë tuaj të 11-të do t’ju japë mundësi të pafundme për të vënë në jetë idetë tuaja dhe për t’u ngritur në aspektin social dhe profesional.

Tani ju keni mundësinë të realizoni qëllimet tuaja, të fitoni famë, lavdi (në varësi të profesionit që bëni), kështu që statusi juaj do të ndryshojë për mirë.

Nga ana tjetër, duke zgjidhur çështjet financiare në pritje, duke hequr qafe barrat e së shkuarës dhe duke shëruar plagët, do të bëni një fillim të ri edhe në jetën tuaj të dashurisë.