Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Furtunë shkarkimesh në administratë, Rama kërkon nga drejtuesit në qarqe lista me emrat e drejtorëve dështakë, ikin 20 emrat e parë në Tiranë

Furtunë shkarkimesh në administratë, Rama kërkon nga
x

Lifestyle

Ky është fruti që ka të njëjtin efekt si viagra në trupin e njeriut

Ky është fruti që ka të njëjtin efekt si viagra në

Shumë herët se sa të shpikej formula e viagrës, njerëzit kishin vërë re që ngrënia e ushqimeve të caktuara, njohur ndryshe me emrin afroiziakë kishin efekt në performancën seksuale të mashkullit e jo vetëm!

Përbërësit:

Shalqi

Lëng limoni

Shumica e njerëzve nuk e dinë se përbërësit e sipërpërmendur janë afrodisiak të fuqishëm, që rrisin performancen seksuale tek meshkuj. Ky frut përmban lycopene dhe citrulline komponime të cilat janë efektive në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, veçanërisht në penis. Një studim italian tregoi se si citrulline mund të përmirësojë ereksionin mashkullor.

Ajo që duhet të bëni është të shtrydhni në një blender shlaqiun dh eta përzieni me lëngun e limonit (bio).

Më pas shtoni këtë lëng në një tenxhere dhe ziejeni në zjarr të avashtë.

Pasi lëngu i shalqirit të jetë gati, vendosni lëngun në një tenxhere.
Lëreni derisa lëngu (masa e përftuar) të përgjysmohet .

Hidheni lëngun në një kanë qelqi dhe vendoseni në frigorifer . Rekomandohet që kjo pije të konsumohet në mëngjes dhe përpara se të hani darkë.