Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ky është mendimi i parë i femrave kur flitet për marrëdhënien seksuale. Zbulojeni tani!

Postuar: 20/08/2018 - 22:46

Gjatë flirtimit, meshkujve i shkon më shumë në mendje të shkojnë në shtrat direkt, krahasuar me atë çfarë mendon një femër.

Sipas një studimi të ri, meshkujt e kanë më shumë në mendje seksin sesa femrat. Meshkujt e shfaqin më dukshëm dëshirën e tyre për të kryer marrëdhënie seksuale, sidomos ata që janë single.

Studimi i udhëhequr nga Dr. Jungkeun Kim i Departamentit të Marketingut në Universitetin e Auckland, Zelanda e Re, ka thënë: “Gratë kanë reaguar ndaj  sinjaleve  seksuale të meshkujve, më negativisht”.

Nga ana tjetër, sipas intv.al  femrat e perceptojnë marrëdhënien seksuale si një aktivitet shumë i rëndë. Në mënyrë të veçantë, ato vlerësojnë më shumë dashurinë, përkushtimin, intimitetin, dhe besimin, si parakusht i marrëdhënieve seksuale.

Rezultatet, po nga ky studim  tregojnë se, në mënyrë të veçantë, gratë janë më të fokusuara në marrëdhënie romantike në vend të  aktivitetit seksual fizik. Femrat,  pavarësisht nga motivimi i çiftëzimit, supozohet të kenë një dëshirë relativisht të ulët për aktivitetin seksual rastësor.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/09/2018 - 22:56

Ben Bishop është kërkues amator i metaleve të çmuara, që ka gjetur në Somerset të Anglisë, një unazë të vlefshme që kushton mbi dhjetëmijë euro.

Postuar: 23/09/2018 - 22:55

Nëse po kërkon një pozicion në shtrat që të mos kërkojë shumë punë dhe mund, ekziston një pozicio

Postuar: 23/09/2018 - 22:50

​Nëse për një kohë të gjatë jeni nën stres, duhet kujdesur për simptomat e tij, pasi me rritjen e

Postuar: 23/09/2018 - 22:50

Për fat të keq, të bësh seks gjithë natën nuk është aq e thjeshtë.

Postuar: 23/09/2018 - 22:44

Të flasin për masturbimin për shumë femra është një tabu, që edhe kur hapet si temë i sikletos.

Postuar: 23/09/2018 - 22:35

Sy që djegin dhe lotojnë janë të zakonshëm kur presim qepën, për shkak të molekulave sulfurike të

Postuar: 23/09/2018 - 22:14

Qarkullojnë histori nga më të ndryshmet dhe të “çmendurat” se çfarë ndodh nëse pini d