BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Lifestyle

Lajm fantastik për këtë shenjë! Ja çfarë thotë horoskopi për ditën e sotme

Lajm fantastik për këtë shenjë! Ja çfarë

Dashi

Sot për ju fillon një cikël i ri që do të zgjasë rreth katër javë. Mundësi të pabesueshme në lidhje me karrierën tuaj do t’ju vijnë gjatë kësaj kohe. Edhe pse do të ketë ulje-ngritje brenda asaj periudhe, përparësia e përgjithshme është e juaja.

Demi
Mendoni dy herë përpara se të vazhdoni me një ide të vjetër. Informacioni më i avancuar do t’ju vijë sot që do t’ju bëjë të konsideroni një qasje të re. Merreni seriozisht këtë qasje të re. Nuk është diçka që duhet ta hidhni automatikisht poshtë.

Binjakët
Situata juaj e karrierës po vjen në një pikë kulmore. Për katër javët e ardhshme, do ta gjeni veten në një kryqëzim të rëndësishëm. Vlerësoni përparimin tuaj gjatë gjashtë muajve të fundit dhe gjeni një mënyrë për të përmirësuar situatën për gjashtë muajt e ardhshëm.

Gaforrja
Mënyrat tuaja të të folurit të shpejtë dhe të të menduarit të shpejtë do të jenë shumë të dobishme sot. Do të ketë shumë mundësi në të cilat do t’ju duhet të mendoni. Besoni vetes për të marrë këto vendime spontane në vend që të kaloni orë të tëra duke menduar.

Luani
Gjatë katër javëve të ardhshme, ju keni aftësinë për të bërë përparime të mëdha në lidhje me karrierën tuaj. Përdoreni këtë kohë për të bërë ndonjë lëvizje të madhe. Skena është vendosur. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përqafoni rolin tuaj dhe të vendoseni në qendër të vëmendjes.

Virgjëresha

 


Idetë tuaja janë të mira, por ato duhen rafinuar. Kërkoni këshillën e të tjerëve. Bëni gjëra me një partner. Nuk ka nevojë të rishpikni timonin, veçanërisht kur keni burimet në majë të gishtave për të përmbushur qëllimet tuaja me lehtësi.

Peshorja
Qëllimet e karrierës që i keni vendosur vetes disa muaj më parë duhet të zbatohen tani. Filloni të bëni hulumtime dhe kërkoni këshillën e të tjerëve. Njerëzit janë më se të gatshëm t’ju ndihmojnë në këtë kohë.

Akrepi
Marrja e vendimeve sot do të jetë pothuajse e pamundur. Në vend që t’i mendoni gjërat në kokën tuaj për orë të tëra, konsultohuni me dikë tjetër. Komunikimi do të rrjedhë mirë mes jush. Në aspektin sentimental do të ndiheni të plotësuar.

Shigjetari
Tani është koha për të vendosur synime njëvjeçare për veten tuaj në lidhje me karrierën tuaj. Energjia është në vend që ju të mbillni farat. Kaloni kohë vetëm për të marrë parasysh se çfarë ka më shumë rëndësi për ju dhe çfarë dëshironi të arrini gjatë 12 muajve të ardhshëm.

Bricjapi
Sot do të vini re ndryshime të mëdha në lidhje me punën. Atmosfera ka të ngjarë të jetë jashtëzakonisht e ndryshme nga një ditë më parë. Merrni vendime bazuar në atë se si janë gjërat tani në vend se si ishin gjërat. Jini fleksibël ose do të mbeteni prapa.

Ujori
Sot do të ndjeni një rritje të jashtëzakonshme krijuese. Imagjinata juaj është e egër. Mos e ndaloni ose mos u përpiqni ta zbutni. Përfitoni nga kjo energji duke marrë një qasje më artistike në karrierën tuaj dhe do të lulëzoni si kurrë më parë.

Peshqit
Pavendosmëria do të jetë armiku juaj më i keq sot. Me shumë mundësi do t’ju mundojë si kurrë më parë. Përmes gjithë kësaj, ju mund të përfitoni nga idetë e të menduarit përpara për sa kohë që jeni të gatshëm të merrni një rrezik dhe të mos ngecni duke debatuar se cilën mënyrë të vazhdoni.