BREAKING NEWS

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat e fundit, kush është ish-deputeti dhe emri i njohur demokrat që u riktheu pasi mbrëmë u la jashtë listave

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat
x

Lifestyle

Lajme të mira për këto shenja! Do ketë njohje të reja dhe kurorëzime/ Njihuni me parashikimin e horoskopit për muajin shkurt

Lajme të mira për këto shenja! Do ketë njohje të reja

Dashi

Puna: Bashkëpunëtorët tuaj të punës ose lidhjet e tjera në grupe do të jenë të rëndësishme tani. Marsi mbetet në mes të qiellit tuaj duke nxitur pak ambientin e punës. Shmangni luftën për pushtet dhe madje edhe lëvizjet ndoshta agresive ndaj të tjerëve. Do të keni mundësi të qortoni apo ballafaqoheni me kolegët tuaj.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, po përballeni me një muaj të vështirë emocionalisht dhe psikologjikisht. Ju do të duhet të zgjidhni problemet ose marrëdhëniet e vjetra të pazgjidhura shumë më seriozisht dhe me përgjegjësi. Për disa prej jush, gjërat papritmas mund të përkeqësohen dhe konfuze. Një njohje e re romantike me një burrë të afërt ose të largët do të ketë një zhvillim interesant në të ardhmen, por është ende shumë herët për të folur për martesë.

Demi

Puna: Profesioni dhe pozita juaj shoqërore në komunitet është nën zjarr tani ndërsa një yll planetësh viziton shtëpinë tuaj të 10-të. Një punë ose pozicion i ri mund të kërkojë shumicën e kohës. Puna kërkon shumë më shumë kohë dhe energji, por gjithçka do t’ia vlejë.

Dashuria: Gjatë javës, do të lindë një situatë e paparashikuar që do t’ju kërkojë të veproni shpejt dhe të merrni vendime. Në shumicën e rasteve, ajo do të ketë një marrëdhënie me njerëz të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit.

Binjakët

Puna: Shfrytëzoni mundësitë që ekzistojnë për këtë tranzit që zgjat vetëm për 17 ditë. Sapo të mbarojë, do të lërë pas një shkëlqim të dobishëm nëse gjeni kohë për të përfituar nga rasti që ju ofron. Ju keni fituar përvojën e fundit, por zbuloni se jeni ende mjaft i zënë dhe i paqëndrueshëm me njohuritë tuajatë reja. Përkushtimi juaj për të ndihmuar të tjerët do të sjellë një premtim për fat të mirë në të ardhmen tuaj.

Dashuria: Do të keni mundësi të keni njohej të reja. Në ditën e Shën Valentinit ju pret një suprizë mjaft e veçantë.Për beqarët do të jet ënjë muaj shumë intensive. Shumë prej jush do të zhgënjeheni nga personat që keni njohur deri më tani.

Gaforrja

Puna: Sapo keni hequr një peshë nga supet tuaja. Dhe nëse shmangni konfrontimin, do të jeni duke i bërë vetes një favor të madh. Mos kërkoni shumë favore nga të tjerët. Mbani një gjendje të qetë dhe silluni të pavarur nga të tjerët.

Dashuria: Nëse keni lindur në shenjën e Gaforres java sjell ngjarje ose përvoja të ndryshme me njerëz të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Disa prej jush mund të përjetojnë një takim të papritur që do të provokojë një kthim në jetën e tyre si një miqësi ose partneritet i një dashurie ose të njohuri të vjetër.

Luani

Puna: Mos ki frikë, do të kesh mjaft energji për të kaluar çdo krizë që zhvillohet ndërsa Marsi viziton këtë zonë të tabelës tuaj. Ky muaj premton marrëdhënie ose partneritete të reja që do të rezultojnë të dobishme, duke ju ofruar shpesh mundësinë e jetës.

Dashuria: Problemet në jetën e dashurisë mund të provokojnë një dëshirë për ndarje. Mos nxitoni me vendime të tilla. Ndonjëherë një vendim i tillë nuk i nënshtrohet korrigjimit.

Financat: Përpiquni të jeni realist në lidhje me burimet tuaja financiare gjatë këtij muaji. Bëni kudjes me menaxhimin e parave tuaja. Një shpenzim i tepruar mund t’iu vendosë në vështirësi.

Shëndeti: Shëndeti juaj do të jetë i mirë këtë muaj. Sidoqoftë, Dielli tranzit tregon se disa çështje të vjetra shëndetësore mund t’ju shqetësojnë ndonjëherë në fillim të këtij muaji. Ndërsa ndikimet planetare janë të favorshme, ju do të ruani nivelin tuaj të energjisë pavarësisht disa luhatjeve në shëndetin tuaj.

Virgjëresha

Puna: Shërbimi juaj ndaj të tjerëve është e dhëna për arritjen e suksesit në jetë. Është koha të merreni seriozisht me vendosjen e disa qëllimeve përsëri dhe t’i ndiqni ato.

Dashuria: Personat e lindur në Virgjëreshë do të shijojnë shumë momente të bukura në dashuri. Virgjëreshat janë shumë të komplikuara kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, por në shkurt , ata do të gjejnë personin e duhur, atë person që do t’i bëjë ata të ndihen mirë.

Peshorja

Puna: Duke e parë të vështirë për të kapërcyer një ndryshim të fundit në karrierë, ju shihni që Mërkuri dhe Dielli vijnë në shpëtimin tuaj të ndjekur nga Venusi pak më vonë. Një trinë e mrekullueshme në shenjat e ajrit zhvillon duke premtuar një kohë të bukur për aktivitetin e kohës së lirë.

Dashuria: Duhet të pranoni me më shumë shpirt periudhën në të cilën po jetoni, duke iu përshtatur kufizimeve dhe duke u përpjekur, kur është e mundur, të krijojnë marrëdhënie që mund të shtrëngoheyt në të ardhmen.

Akrepi

Puna: Ju mund ta gjeni veten duke zhvilluar një shpërthim të mrekullueshëm për disa aftësi të pazakonta dekorimi që shkëlqen edhe më të guximshmit. Është një kohë e shkëlqyeshme për të bërë disa argëtime gjithashtu.

Dashuria: Ky muaj nuk do të jetë mëiI miri për ju përsa i përket dashurisë. Çiftet do të përballen me situata shumë të ndërlikuara, madje ndodht apo mendojnë edhe për ndarje. Kujdes me çdo vendim që merrni në mënyrë që të mos pendoheni më vonë.

Shigjetari

Puna: Ju mund të dëshironi të sillni në punë disa të mira të veçanta për t’u treguar të tjerëve ndjenjat tuaja dhe për të kërkuar falje.

Dashuria: Zemra juaj mund të jetë një vend misterioz, të paktën për ata që nuk mund ta përkthejnë shpirtin tuaj.Ju mund të dilni si një mënyrë për disa që nuk ju tërheqin – por kurrë mos e lini veten të dyshojë në të vërtetën tuaj për shkak të asaj që ata besojnë.Thellë në thellësi të është dashur një jetë për të kuptuar veten dhe tani nuk është koha ta heqësh dorë vetëm sepse është e papërshtatshme për të tjerët.

Bricjapi

Puna: Mos e shtyni veten ose të tjerët shumë fort tani. Vazhdoni me trendet aktuale në profesionin tuaj dhe mbani komunikimet aktive me ata me të cilët punoni. Sigurohuni që të mbani një marrëdhënie të shëndetshme midis jetës personale dhe asaj profesionale.

Dashuria: Ky muaj do të jetë perfekt për dashurinë. Mundohuni ti kushtoni sa më shumë vëmendje partnerit apo partneres tuaj. Nëj suprizë romantike do të ishte e duhura për të rregulluar çdo vështirësi që keni hasur muajin e kaluar.

Ujori

Puna: Shmangni njerëzit negativë në vendin e punës. Sidomos ato që ju grabitin energjinë dhe gëzimin e jetës. Qëndrimet toksike mund të jenë tërheqëse tani. Mund të jetë një mik që ju vendosni ta shmangni tani, por një ribashkim po fillon.

Dashuria: Këtë muaj do të keni surpriza në jetën tuaj të dashurisë. Njohje të reja, takime romantike, gjithçka që keni pritur. Tashmë nuk ka vend për të shkuarën, shihni nag e ardhmja me sigurinë që ju ka munguar.

Peshqit

Puna: Mbani mendjen tuaj të hapur ndaj zgjedhjeve të reja të karrierës ndërsa thyeni traditën dhe bëni një ndryshim nga e kaluara. Mundësia për të investuar me miqtë në një biznes mund të ketë rezultate të favorshme. Një shans për të përfituar nga investime të tjera mund të lehtësojë ngarkesën tuaj.

Dashuria: Do të tërhiqni vëmendjen e njerëzve që dëshironi. Nuk do të mungojnë njohjet dhe flirtet me persona që ndodhen rreth jush. Kujdes mos përsëritni gabimet e të shkuarës.