BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Lifestyle

Lehtë dhe shpejt! Ju duhen vetëm dy minuta për të kuptuar njëherë e mirë burrat

Lehtë dhe shpejt! Ju duhen vetëm dy minuta për të kuptuar

Gratë priren të analizojnë çdo fjalë të cilën e thonë burrat.

Burrat janë, në thelb, qenie shumë të thjeshta, por ata pushojnë së qeni të tillë në momentin që gratë fillojnë t’i ndërlikojnë gjërat.

Ndodh kështu kryesisht kur fillojnë të studiojnë dhe analizojnë çdo fjalë të tyre që e thonë dhe të mendojnë se çfarë vërtet ka menduar kur ka thënë diçka.

Dhe, e vërteta është që ka menduar vetëm atë që edhe e ka thënë, sipas Telegrafit.

Nëse burri anulon një takim, tingëllon paksa i painteresuar, apo thjesht  më vonë i përgjigjet një mesazhi, në raport me atë se si pret gruaja, kjo nuk do të thotë që ka ndonjë problem. Në esencë, çfarëdo që bën një burrë, çdo grua do të duhej të dinte për të këto gjëra kryesore.

Gjërat që i marrim personalisht – kryesisht nuk janë personale.

Gruaja mesatare shpejt do të mendojë se diçka nuk është në rregull, sepse një mashkull sillet “çuditshëm” ndaj saj, ndërsa mashkulli mesatar nuk e ka idenë fare se po sillet çuditshëm, sepse ai thjesht po sillet ashtu siç i përshtatet atij atë ditë.

Këshilla për një marrëdhënie të qetë – mos peshoni gjithçka dhe e merrni atë kaq personalisht, sepse në shumicën e rasteve mashkulli as që e di se po bën diçka që ne dyshojmë se po e bën.

Vepro sikur gjithçka është në rregull.

Nëse dyshoni se diçka nuk është në rregull dhe dëshironi të përballeni me burrin, lexoni përsëri paragrafin e parë. Në shumicën e rasteve, gjithçka është në rregull, dhe nëse keni ndjenjën se nuk është, përpiquni që në vend që ta ekzagjeroni situatën, të mbani qëndrimin se gjithçka është nën kontroll. Jo përgjithmonë, sigurisht, por provoni të paktën për një kohë. Në shumicën e rasteve, do të qeshni shpejt me veten për panikun e panevojshëm, që është akoma më mirë sesa të bëni një dramë dhe ta përfshini atë në histori. E gjithë kjo është urtësi që ia vlen në ar për çdo grua që gjithmonë “ka ndjesinë se diçka nuk shkon”.