BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Lifestyle

“Leku letër”, këto shenja të Horoskopit shpenzojnë pafund para

“Leku letër”, këto shenja të Horoskopit

Menaxhimi i burimeve financiare të secilit person është një çështje personale. Dikush mund të ketë më shumë para dhe të mos humbasë asnjë qindarkë dhe një tjetër të shpenzojë, edhe kur është shumë e vështirë financiarisht. Se sa mendjehapur apo dorështrënguar është dikush varet nga shumë faktorë. Njëra prej tyre është pozicioni i planetëve kur ai lindi. Pra, le të shohim se cilët janë duart më të hapur në Horoskop.

Peshorja

Ata që i përkasin kësaj shenje duan të argëtohen me të dashurit e tyre. Me sundimtarin e tyre Afërditën ata janë në qendër të modës, zhvillimeve dhe janë gjithmonë brenda. Megjithë natyrën e tyre të drejtë dhe të qetë, ata mund të jetojnë në mënyrë të rrezikshme për sa i përket parave të tyre. Ata e dinë kur duan diçka dhe nuk hezitojnë ta marrin atë, edhe nëse kushton një pasuri (të cilën ata nuk e kanë gjithmonë).

Shigjetari

Ëndërruesit e Horoskopit nuk mund të kenë “gaforret në xhepat e tyre”, pasi ata shpenzojnë paratë e tyre në atë që i emocionon mendjen dhe imagjinatën. Udhëtime, shëtitje, vizita në vende të reja. Eksplorimi dhe aventura janë në gjakun e tyre, kështu që ata nuk do të lejojnë që financat të qëndrojnë në rrugën e ëndrrave të tyre.

Peshqit

Peshqit e dinë që jeta është e vështirë dhe besojnë se ndonjëherë mënyra më e mirë për të kapërcyer këto vështirësi është të shkosh në dyqane, terapia e mirënjohur e blerjeve. Ata janë krenarë për vlerat dhe pronat e tyre, dhe nëse nuk janë të kujdesshëm, blerjet e tyre mund të tejkalojnë buxhetin e tyre.